Piotr Ożarek został rzecznikiem klienta w PZUWarszawa, 07.12.2017 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) mianował Piotra Ożarka rzecznikiem klienta w PZU, podał ubezpieczyciel. Rzecznik ma pomagać w najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych sprawach, w których klienci nie są zadowoleni z rozstrzygnięcia.

"Zależy nam bardzo, aby nasi klienci mieli poczucie, że jesteśmy firmą przyjazną i otwartą na współpracę. Rolą rzecznika będzie zbieranie informacji zwrotnej i spostrzeżeń od klientów i przekazywanie ich do osób, które mają bezpośredni wpływ na procesy i produkty w naszej firmie. Pierwsi klienci już pozytywnie ocenili skuteczność i szybkość działania rzecznika. Cieszą się, że pomógł im w zrozumieniu niełatwych przecież produktów ubezpieczeniowych, wysłuchał i spojrzał na konkretną sprawę z ich perspektywy" - powiedziała dyrektor biura zarządzania relacjami z klientem w PZU Anna Janiczek, cytowana w komunikacie.

Ubezpieczyciel podkreślił, że rzecznik klienta jest nową funkcją w PZU. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie konstruktywnego dialogu z klientami, zwłaszcza w przypadku najbardziej skomplikowanych spraw. Zachowując bezstronność rzecznik analizuje przypadki, które do niego trafiają i stara się obiektywnie ocenić obsługę sprawy. Zajmuje się tymi najtrudniejszymi, które wymagają skoordynowania pracy kilku biur lub dodatkowych opinii prawnych czy eksperckich. A zatem takich, których nie da się zrealizować według standardowej procedury, podano także.

"Piotr Ożarek, rzecznik klienta w PZU, z firmą jest związany od 2005 r. Przeszedł wszystkie kolejne szczeble kariery: od specjalisty do kierownika w zespołach obsługi szkód i świadczeń. Z wykształcenia jest prawnikiem oraz absolwentem MBA. Przeprowadził z sukcesem kilkaset spotkań negocjacyjnych z klientami. Zna otoczenie prawne ubezpieczeń oraz ma doświadczenie w mediacji z osobami, które są w trudnej sytuacji życiowej" - czytamy dalej.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)