Celon Pharma ma umowy z NCBiR na dofinansowanie 2 projektów po 24,7 mln zł każdyWarszawa, 13.12.2017 (ISBnews) - Celon Pharma podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę na dofinansowanie dwóch projektów - jednego pn. "Opracowanie opartej o komórki CHO oraz innowacyjny system ekspresyjny platformy produkcji biopodobnych oraz rozwój przedkliniczny i kliniczny leku biopodobnego opartego o fragment Fab", oraz drugiego - pn. "Rozwój przedkliniczny i kliniczny innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II", podała spółka.

Całkowity koszt realizacji projektu pn. "Opracowanie opartej o komórki CHO oraz innowacyjny system ekspresyjny platformy produkcji biopodobnych oraz rozwój przedkliniczny i kliniczny leku biopodobnego opartego o fragment Fab" złożonego w ramach Programu sektorowego InnoNeuroPharm wynosi 38,3 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania to 24,7 mln zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2021 r.

Z kolei całkowita łączna wartość projektu pn. „Rozwój przedkliniczny i kliniczny innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II", złożonego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 wynosi 39,3 mln zł, a przyznana wysokość dofinansowania to 24,7 mln zł. Projekt zostanie zrealizowany do stycznia 2022 r.

Spółka poinformowała na początku lipca br., że jej 3 wnioski o dofinansowanie projektów, złożone w ramach Programu sektorowego InnoNeuroPharm na łączną kwotę niemal 75 mln zł zostały zarekomendowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

(ISBnews)