Libet obserwuje ożywienie na rynku i liczy na powrót 'satysfakcjonujących' marżWarszawa, 10.05.2018 (ISBnews) - Libet podtrzymuje pozytywne nastawienie w kwestii tegorocznych perspektyw rynkowych i widzi korzystne trendy w II kwartale br., poinformował członek zarządu Ireneusz Gronostaj. Według zarządu, ożywienie w budownictwie przekłada się na spadek presji cenowej, a to pozwala liczyć na powrót marży do "satysfakcjonujących dla spółki" poziomów.

"Widzimy, że w 2018 r. może odwrócić się negatywna tendencja z poprzednich lat. Chcemy jak najlepiej wykorzystać tę szansę, dlatego wszystkie nasze zakłady i siły sprzedażowe szykują się do rosnącego popytu na nasze produkty" - powiedział Gronostaj ISBnews.

"Istotnym i bardzo pozytywnym czynnikiem wpływającym na otoczenie spółki jest fakt, że 2018 to rok wyborczy. Wybory samorządowe historycznie miały bardzo pozytywny wpływ na sprzedaż produktów Libetu, ponieważ przed ich terminem samorządy zazwyczaj zwiększają wydatki na prace mogące poprawić wygląd otocznia na terenie, na którym rządzą" - dodał.

Zarząd Libetu widzi pozytywne trendy w II kwartale. Spółce sprzyja wysokie tempo wzrostu gospodarczego, kumulacja inwestycji samorządowych oraz dobre warunki atmosferyczne. W ocenie zarządu, czynniki te będą wspierały tegoroczne wyniki finansowe spółki.

Ponadto wysoki popyt na materiały budowlane wywołany poprawiającą się koniunkturą gospodarczą i ożywienie w budownictwie przekłada się na spadek presji cenowej. Z tego powodu zarząd spółki liczy na powrót marży do satysfakcjonujących poziomów.

Spółka skupia się obecnie na dalszym rozwoju kanałów sprzedaży, oferty produktów oraz dalszej optymalizacji kosztowej.

W kwietniu prezes Thomas Lehmann oceniał, że producenci kostki brukowej odczują wzrost popytu w bieżącym roku, a sam rynek może zwiększyć się nawet o kilka procent rok do roku.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)