KGHM liczy że dzięki rozbudowie infrastruktury zwiększy lub utrzyma wydobycie'Warszawa, 16.05.2018 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź liczy, że dzięki dalszej rozbudowie infrastruktury górniczej uda się zwiększyć lub przynajmniej utrzymać poziom wydobycia, poinformował wiceprezes Stefan Świątkowski.

"Korzystając Polsce z postoju remontowego w Hucie Miedzi Głogów II i większych zapasów musimy przejść przez strefy kamienne i dojść do strefy rudy" - powiedział wiceprezes Świątkowski podczas prezentacji wyników.

Jest to konieczne, gdyż obecne pola eksploatacji się wyczerpują. Pozwoli to na zwiększenie lub przynajmniej utrzymanie poziomu wydobycie, dodał.

"Z kolei w Sierra Gorda realizujemy program zwiększenie dziennego przerobu rudy z 110 tys. ton do 130 tys. ton w 2019 r." - dodał wiceprezes.

Zamówiono dodatkową prasę filtracyjną koncentratu miedzi, kontynuowane są pozostałe działania związane z usprawnianiem zakładu przeróbczego, w tym poprawa pracy układów chłodzenia oraz zwiększenie efektywności działania zbiorników mieszających, podała spółka w prezentacji wynikowej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. W 2016 r. grupa wyprodukowała 677 tys. ton miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)