Grupa Azoty sfinalizuje proces zakupu Goat TopCo do końca I kw. 2019 r.Tarnów, 29.10.2018 (ISBnews) - Grupa Azoty sfinalizuje transakcję zakupu 100% spółki Goat TopCo GMBH zgodnie z planem, czyli do końca I kw. 2019 roku, poinformował wiceprezes odpowiedzialny za finanse Paweł Łapiński.

„Proces zakupu Goat TopCo GmbH przebiega zgodnie z planem, wszystkie warunki się spełniły i obecnie trwają czynności czysto techniczne. Wydaje się, że zapowiadany przez Grupę Azoty termin finalizacji tej transakcji na I kw. 2019 r. nie jest zagrożony" - powiedział Łapiński dziennikarzom podczas otwarcia Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Wiceprezes dodał, że spółka analizuje także inne transakcje, ale na dziś żaden projekt nie jest na tyle zaawansowany, by informować o nim rynek.

Na początku września Grupa Azoty informowała, że ma warunkową umowę nabycia 25 tys. udziałów stanowiących 100% kapitału zakładowego w spółce Goat TopCo GmbH z siedzibą w Niemczech, kontrolującej spółki Grupy Compo Expert, jednego z czołowych podmiotów światowego rynku nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, za cenę nie wyższą niż 235 mln euro.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)(ISBnews)