Konsorcjum Izostalu i Stalprofilu ma umowę z Gaz-Systemem na 33 mln zł nettoWarszawa, 13.02.2019 (ISBnews) - Konsorcjum Izostalu i Stalprofilu podpisało umowę z Gaz-Systemem na dostarczenie rur stalowych dla gazociągu Polska-Słowacja, podały spółki. Wartość umowy to 33,09 mln zł netto (40,7 mln zł brutto).

"Przedmiotem umowy częściowej jest wyprodukowanie, sprzedaż i dostawa izolowanych zewnętrznie i malowanych wewnętrznie rur stalowych dla zadania inwestycyjnego realizowanego przez O.G.P. Gaz-System S.A. - Gazociąg DN 1000 Polska - Słowacja o długości 19 km" - czytamy w komunikacie.

Umowa stanowić będzie umowę częściową w ramach zawartej w 2015 r. umowy ramowej.

"Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy częściowej w terminie od 1 czerwca 2019 roku do 30 września 2019 roku" - czytamy dalej.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)