Warszawa, 19.02.2019 (ISBnews) - Infoscan we współpracy z singapurskim partnerem MedwoRx International na początku marca uruchomi komercyjne badania bezdechu sennego urządzeniem MED Recorder w dwóch filipińskich szpitalach, podał Infoscan. 7 i 8 marca partner spółki otworzy kliniki snu w Gentri Medical Center and Hospital oraz Southeast Asian Medical Center. Do tej pory urządzenia MED Recorder na Filipinach były dostępne jedynie w prywatnych gabinetach lekarskich.
"Infoscan we współpracy z singapurskim partnerem MedwoRx International buduje pozycje na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Spółka w ostatnim kwartale poprzez partnera rozpoczęła sprzedaż zdalnej diagnostyki bezdechu sennego w środowisku otolaryngologów. Obecnie wdraża swoje urządzenie w pierwszych szpitalach na Filipinach. Dodatkowo, w trakcie konferencji Philippine Sleep Society Conference, która odbędzie się 21-22 marca 2019 r. nastąpi oficjalna prezentacja urządzenia MED Recorder w środowisku lekarzy zajmujących się problematyką bezdechu sennego. Partner Infoscanu prowadzi również zaawansowane rozmowy w kwestii umowy z pierwszym szpitalem w Malezji" - czytamy w komunikacie.
Umowa spółki z partnerem zakłada sprzedaż co najmniej 9500 badań diagnostyki bezdechu sennego w Azji Południowo – Wschodniej.
"We współpracy z MedwoRx International docieramy ze swoją ofertą do różnych podmiotów specjalizujących się w tematyce bezdechu sennego: od prywatnych gabinetów do szpitali. Po debiucie naszego urządzenia w filipińskich klinikach planujemy przystąpić do badań domowych. Rynek ten ma duży potencjał nie tylko ze względu na liczebność, ale również poprzez słaby dostęp do diagnostyki bezdechu sennego. Łącznie kraje, w których prowadzimy lub przygotowujemy się do uruchomienia sprzedaży to blisko 400 mln ludzi, co stwarza duże możliwości do skalowania naszej działalności" - powiedział prezes Infoscanu Tomasz Nowowiejski, cytowany w komunikacie.
Rozpoczęcie pierwszych komercyjnych badań w Indonezji i Malezji planowane jest na pierwszą połowę tego roku. Testy MED Recorder w warunkach indonezyjskich i malezyjskich wypadły pomyślne, a urządzenie okazało się kompatybilne z tamtejszą infrastrukturą telekomunikacyjną.
Infoscan w ramach podpisanej umowy z MedwoRx International otrzymuje wynagrodzenie 30 euro za każde badanie. Spółka dostarcza urządzenie i oprogramowanie do badania. Z kolei partner odpowiada za promocję rozwiązania, jego dystrybucję, zawieranie umów z klientami oraz prowadzenie szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Powyższy model działania umożliwia uzyskiwanie przychodów przez spółkę bez ponoszenia dodatkowych nakładów na lokalne struktury, podsumowano.
Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.
(ISBnews)