Santander BP ma zezwolenie KNF na zaliczenie akcji serii N do Tier IWarszawa, 25.02.2019 (ISBnews) - Santander Bank Polska otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zezwolenie na zakwalifikowanie akcji serii N banku do kapitału podstawowego Tier I i podwyższenia kapitału Tier I o kwotę 27 548 240 zł, podał bank.

Bank poinformował, że klasyfikuje akcje serii N jako instrumenty w kapitale podstawowym Tier I od dnia uzyskania niniejszego zezwolenia.

W maju ub. roku akcjonariusze Banku Zachodniego WBK (obecnie Santander Bank Polska) podjęli uchwałę w sprawie podziału Deutsche Bank Polska (DBPL), zakładającą podwyższenie kapitału zakładowego BZ WBK poprzez emisję 2 754 824 akcji serii N.

W sierpniu 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na zmianę statutu BZ WBK polegającą na podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii N, które otrzyma Deutsche Bank AG, w zamian za wydzieloną część Deutsche Bank Polska (DBPL). Podwyższenie kapitału zakładowego odbyło się poprzez emisję 2 754 824 akcji serii N.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

(ISBnews)