Grupa Azoty Police planuje SPO do kwoty 1,1 mld zł z prawem poboruWarszawa, 08.03.2019 (ISBnews) - Zarząd Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police podjął decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w kwocie nie wyższej niż 1,11 mld zł, w drodze wtórnej oferty publicznej (SPO), z prawem poboru nowych akcji, podała spółka. Planowane podwyższenie kapitału powinno nastąpić nie później niż do końca lipca 2019 r.

"Pozyskanie wpływów z emisji akcji ma na celu wsparcie realizacji strategii grupy kapitałowej Grupa Azoty na najbliższe lata, w szczególności dywersyfikacji i zwiększenia rentowności przychodów oraz wzmocnieniu zaangażowania w rozwój obszarów niezwiązanych z produkcją nawozową. Kluczowym zadaniem w tym zakresie jest realizacja projektu "Polimery Police" przez PDH Polska, spółkę celową należącą w 59,9% do spółki oraz w 40,1% do Grupy Azoty" - czytamy w komunikacie Polic.

O poszczególnych etapach związanych z SPO, w szczególności o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, spółka będzie informowała w odrębnych raportach, podano także.

Grupa Azoty Police, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Zatrudnia ok 3,5 tys. osób. Od 2006 r. jest notowana na GPW.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

(ISBnews)