KGHM planuje włączać kolejne obszary górnicze do planów inwestycyjnychWarszawa, 15.03.2019 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź planuje włączać kolejne obszary do planów inwestycyjnych, poinformował prezes Marcin Chludziński. Spółka koncentruje się na obszarze Zagłębia Miedziowego, ale nie wyklucza innych lokalizacji.

"Mamy cały czas w toku program udostępniania złóż, to jest otwieranie następnych obszarów górniczych, następnych pól" - powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej.

Obecnie grupa prowadzi przegląd założeń technologiczno-ekonomicznych.

"Będziemy prawdopodobnie włączać do planów inwestycyjnych następne obszary górnicze, które nie funkcjonowały do tej pory w długofalowych planach rozwojowych" - dodał Chludziński.

"Koncentrujemy się w tej chwili na Zagłębiu Miedziowym, bo tam mamy obszary przyszłościowe, ale mówimy też o nowych obszarach koncesyjnych" - podkreślił.

Wskazał na koncesje, które są sporna, jak np. Bytom Odrzański i Kotla. Naczelny Sąd Administracyjny w 2017 r. nakazał Ministerstwu Środowiska ponownie rozpatrzeć wnioski koncesyjne.

Grupa analizuje też obszar Retków Ścinawa

"W ostatnim czasie opanowana sprawa związana z koncesją na złoża soli w obszarze Puck. Są tam duże złoża soli, która jest rynkowym, ciekawym produktem. Dzięki korzystnemu dla nas wyrokowi NSA dokończymy nasze prace eksploracyjne i w wyniku tych prac będziemy decydować, co dalej - czy będziemy to eksplorować, czy potrzebujemy partnera, czy jest to dla nas dobry biznes" - powiedział prezes.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)