Ciech rozpoczął negocjacje z bankami dot. kredytów o wartości do 500 mln złWarszawa, 28.03.2019 (ISBnews) - Ciech przystąpił do negocjacji z wybranymi instytucjami finansowymi w sprawie udzielenia spółce trzyletnich kredytów odnawialnych w EUR lub PLN, zapewniających możliwość pozyskania finansowania o równowartości do 500 mln zł, podała spółka.

Decyzja o przystąpieniu do negocjacji wynika z otrzymania od wybranych instytucji finansowych wiążących ofert udzielenia spółce zabezpieczonego finansowania, podano.

"Negocjacje mogą zakończyć się zawarciem umowy lub umów dotyczących udostępnienia kredytów z jednym lub wszystkimi instytucjami finansowymi lub odstąpieniem przez spółkę od podpisania dokumentacji i pozyskania finansowania" - czytamy w komunikacie.

Potencjalne pozyskanie kredytów jest związane z realizacją przez grupę kapitałową Ciech celów strategicznych określonych w strategii grupy na lata 2019-2021 z 5 grudnia 2018 roku, a także umożliwi dopasowanie struktury finansowania korporacyjnego do realizowanych inwestycji poprzez zastąpienie części finansowania krótkoterminowego finansowaniem długoterminowym, wyjaśniła spółka.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)