Tauron liczy, że rozporządzenie dot. cen w nowym brzmieniu będzie neutralneWarszawa, 04.04.2019 (ISBnews) - Tauron Polska Energia liczy, że rozporządzenie ministra energii do ustawy ws. cen energii w nowym brzmieniu będzie neutralne dla grupy, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

"Liczymy na to, że rozporządzenie w nowym brzmieniu, że zmiana cen w 2019 r. będą neutralne dla grupy kapitałowej" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes zapowiedział dziś wcześniej, że po wydaniu rozporządzenia to rezerwa Taurona z tego tytułu zostanie korygowana, choć trudno jeszcze powiedzieć, w jakim zakresie.

W połowie marca Tauron zidentyfikował konieczność utworzenia w IV kwartale 2018 r. rezerwy w Segmencie Sprzedaży na kontrakty rodzące obciążenia w wysokości 214 mln zł. Wartość rezerwy została uwzględniona w wyniku za IV kw. i 2018 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)