Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,32 proc., do 26.340,89 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,10 proc. i wyniósł 2.895,77 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,19 proc. do 7.953,88 pkt.

Największe banki rozpoczną pod koniec tygodnia sezon wyników. Analitycy spodziewają się 2,2-proc. spadku zysków spółek S&P 500 w pierwszym kwartale - zyski w S&P 500 mogą się znaleźć na minusie po raz pierwszy od II kw. 2016 r.

"Wyceny są w porządku, dynamika wzrostu światowego PKB powinna przyspieszyć w II połowie roku. Polityka banków centralnych stała się bardziej wspierająca, a wojna handlowa wygasa” – ocenił strateg inwestycyjny AMP Capital Investors Ltd. Shane Oliver.

"To wszystko powinno wspierać przyzwoite zyski na rynkach akcji w całym 2019 r." – dodał.

Akcje Boeinga spadały o ponad 4 proc. po tym, jak firma poinformowała, że zmniejszyła produkcję samolotów do 42 w miesiącu z 52. Linie American Airlines oświadczyły, że przedłużają zawieszenie lotów Boeinga 737 MAX na kolejne dwa miesiące. Bank of America obniżył rekomendację dla akcji koncernu do „neutralnie” z „kupuj”.

Notowania General Electric spadły ponad 7 proc. Analityk JPMorgan Securities obniżył rekomendację dla akcji spółki do „niedoważaj” z „neutralnie”, po tym, jak Komisja Europejska nałożyła w poniedziałek 52 mln euro grzywny na amerykański koncern General Electric (GE) za przekazanie nieprawidłowych informacji w sprawie przejęcia spółki LM Wind.

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział w niedzielę, że USA i Chiny „zbliżają się” do podpisania umowy handlowej. Kudlow wyraził optymizm, co do możliwości podpisania umowy w telewizyjnym wywiadzie dla CBS, zapewniając, że w tym tygodniu negocjatorzy będą uczestniczyć „w wielu telekonferencjach”.

W zeszłym tygodniu w Waszyngtonie odbyła się kolejna tura rozmów handlowych. W piątek Biały Dom wydał oświadczenie, w którym ocenił, że w negocjacjach handlowych z Chinami pozostaje jeszcze do zrobienia "znacząca praca", natomiast agencja Xinhua podała, że prezydent Chin Xi Jinping chce doprowadzić do szybkiego osiągnięcia porozumienia w negocjacjach handlowych.

"Myślę, że gdy Chińczycy zobaczyli co stało się z rozmowami Korea Płn. - USA, nie będą nalegali na spotkanie z prezydentem Trumpem, dopóki umowa nie będzie gotowa do podpisania" - powiedział menadżer w Plumb Balanced Fund Tom Plumb.(PAP Biznes)