Skyline Insolvency Solutions nie kupi akcji Simple CP od Gino RossiWarszawa, 12.04.2019 (ISBnews) - Skyline Insolvency Solutions odstąpiło od transakcji zakupu akcji Simple Creative Products od Gino Rossi z powodu niezwolnienia przez bank PKO BP zastawów finansowych i rejestrowych na akcjach Simple, podało Gino Rossi.

"Zarząd Gino Rossi informuje o otrzymaniu oświadczenia spółki Skyline Insolvency Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie o odstąpieniu od transakcji sprzedaży 100% akcji w kapitale zakładowym spółki Simple Creative Products z siedzibą w Warszawie z powodu niezwolnienia przez bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. zastawów finansowych i rejestrowych na akcjach Simple" - czytamy w komunikacie.

"Jednocześnie, zgodnie z otrzymanym oświadczeniem, Skyline Insolvency Solutions poinformuje bank o przeniesieniu zwrotnym akcji Simple na rzecz emitenta" - czytamy także.

Wcześniej tj. pod koniec stycznia Gino Rossi poinformował, że ma zgodę PKO Banku Polskiego na sprzedaż 100% akcji w kapitale zakładowym spółki Simple Creative Products, a kupującym miał być Skyline Insolvency Solutions z grupy kapitałowej Skyline Investment.

Na początku października 2018 r. Monnari Trade złożyło wiążącą ofertę nabycia 100% akcji spółki Simple Creative Products od Gino Rossi. Jednocześnie została parafowana przez Monnari umowa sprzedaży akcji (umowa SPA) z ceną 12 mln zł. 20 września Gino Rossi podało, że podpisało list intencyjny ze spółką OTCF - właścicielem marki 4F - dotyczący sprzedaży 100% akcji Simple Creative Products. W listopadzie OTCF odstąpił od negocjacji.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

(ISBnews)