ING BSK współpracuje z blinkee.city w zakresie sharingu skuterów i e-hulajnógWarszawa, 14.05.2019 (ISBnews) - ING Bank Śląski oraz blinkee.city podpisały umowę o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych, podał bank. Pierwsze pojazdy będzie można wypożyczyć 15 maja 2019 roku w Katowicach.

W pierwszym etapie współpracy ING Banku Śląskiego z blinkee.city zostanie udostępnionych 50 skuterów w Katowicach. Docelowo flota w Katowicach będzie liczyła 100 skuterów oraz 100 hulajnóg. W następnym etapie zostanie udostępnionych 200 skuterów i 100 hulajnóg w Warszawie. Projekt będzie rozwijany również w kolejnych lokalizacjach, podano.

"W ING wspieramy projekty związane z ochroną środowiska. Wierzymy, że dzięki temu realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Chcemy skupić się na rozwijaniu usługi w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne mają największy wymiar. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia takich nowoczesnych rozwiązań i budowy smart cities" - powiedziała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

"Połączył nas wspólny cel - ułatwienie życia mieszkańcom wielkich aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto. Współpraca z bankiem, któremu bliskie są ekologiczne wartości, jest dla blinkee.city wielkim wsparciem" - dodał współzałożyciel blinkee.city Paweł Maliszewski

Szacowany zasięg w pełni naładowanego skutera to około 60/70 km. Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe poprzez aplikację blinkee.city dostępną w sklepach iOS i Android, podsumowano.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)