Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,44 proc., do 25.603,07 pkt.

S&P 500 wzrósł o 0,14 proc. do 2.826,07 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,11 proc. do 7.637,01 pkt.

Akcje Apple i Microsoftu rosły po niespełna 1 proc. Amazon zyskał 0,5 proc. - analitycy Piper Jaffray prognozują, że w ciągu dwóch lat cena akcji spółki może osiągnąć 3 tys. USD.

Notowania Foot Locker spadały o 17 proc., po tym jak spółka podała, że przychody w I kw. były gorsze od oczekiwań.

Analitycy twierdzą, że handel w piątek może być niestabilny, a wolumeny obrotu prawdopodobnie będą niewielkie, ponieważ uczestnicy rynku przygotowywali się do poniedziałkowego święta pamięci o poległych, który jest dniem wolnym w USA.

"Na świecie nie widać dużej ilości pozytywnych wiadomości, aczkolwiek pojawił się optymizm w związku z rozmowami handlowymi" - powiedział Randy Frederick, wiceprezes ds. handlu derywatami w Charles Schwab.

"Rosnące obawy związane z przedłużającą się wojną handlową między USA a Chinami oraz o jej konsekwencje dla branży technologicznej mocno zaprzątają uwagę zarówno inwestorów, jak i samych firm, które znalazły się w krzyżowym ogniu" - dodał Dan Ives, analityk w Wedbush Securities.

W czwartek prezydent Donald Trump poinformował, że Huawei może być częścią paktu handlowego USA z Chinami. W ocenie Trumpa podpisanie umowy handlowej z Chinami może nastąpić „szybko”.

Trump dodał, że zamierza się spotkać z prezydentem Chin Xi Jinpingiem podczas czerwcowego szczytu G20 w japońskiej Osace. Przedstawiciele chińskiej administracji jak na razie nie potwierdzili tej informacji.

W ocenie analityka inwestycyjnego CSLA Sebastiana Hou Chińczycy mają możliwości zaopatrzenia na „lepszym poziomie niż może się wydawać”. Producent chipów i półprzewodników HiSilicon jest w stanie obecnie zabezpieczyć 80-90 proc. potrzeb na dostawy materiałów dla Huawei.

Zamówienia na dobra trwałe w USA w kwietniu spadły o 2,1 proc. mdm wobec wzrostu w marcu o 1,7 proc. mdm, po korekcie z +2,6 proc. - poinformował Departament Handlu USA we wstępnym wyliczeniu. Oczekiwano -2,0 proc. (PAP)