Ursus sprzeda Trioliet B.V. część przedsiębiorstwa w Opalenicy za ok. 6,8 mln złWarszawa, 11.09.2019 (ISBnews) - Cena sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w dywizji Ursusa w Opalenicy na rzecz Trioliet B.V ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,8 mln zł i będzie pomniejszona o koszt naprawy elementów kanalizacji, tj. kwotę około 160 tys. zł, podał Ursus.

Planowana transakcja sprzedaży ma objąć nieruchomości, załogę, uzgodnione stany magazynowe oraz uzgodniony zakres produkcji w toku.

"Płatność ceny ma nastąpić w następujący sposób: 90% ceny zostanie zapłacone w dniu zawarcia transakcji, 5% zostanie zwolnione po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia transakcji i kolejne 5% zostanie zwolnione po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia transakcji (kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych)" - czytamy w komunikacie.

Warunki transakcji wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego.

28 sierpnia br. Ursus w restrukturyzacji informował, że podpisał list intencyjny z Trioliet B.V, w którym uzgodniono parametry transakcji dotyczącej sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w Opalenicy.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)