Prezes PZU: Cena akcji Alior Banku nie uwzględnia jego potencjałuWarszawa, 14.11.2019 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uważa, że obecna cena akcji Alior Banku na GPW nie uwzględnia potencjału tego banku, poinformował prezes PZU Paweł Surówka.

"Jestem przekonany, że cena akcji nie oddaje dzisiaj fundamentów tej spółki. Traktujemy Alior Bank jako inwestycję strategiczną. Jeśli chodzi o jego wartość w naszej grupie i wynikach, bardziej patrzymy na potencjał generowania zysków na działalności podstawowej i wyników grupy PZU i nie jesteśmy przywiązani do ceny akcji" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

"Jestem przekonany, że cena akcji nie jest adekwatna do potencjału tego banku. Chcemy być beneficjentem rosnącego biznesu ubezpieczeniowego i sprzedaży produktów, których dotychczas w portfelu nie mieliśmy" - dodał.

Grupa PZU posiada łącznie 31,94% udziałów w kapitale Alior Banku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)