Zysk operacyjny wyniósł 2,54 mln zł wobec 2,7 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7,28 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 4,76 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2021 r. spółka miała 4,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 4,41 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 12,84 mln zł w porównaniu z 7,43 mln zł rok wcześniej.

Środki pieniężne na koniec czerwca 2021 r. wyniosły 16,4 mln, podani także.

"Strategia Ultimate Games zakłada systematyczne zwiększanie przychodów i zysku netto. Wyniki r/r potwierdzają, że ten cel konsekwentnie realizujemy. Wypracowaliśmy za pierwsze półrocze 70% skonsolidowanych przychodów netto więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Obecnie koncentrujemy się na droższych i większych grach, które mają przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki finansowe. Wydajemy i robimy też coraz większe i droższe wersje konsolowe. W 2021 roku planujemy łącznie ok. 100 premier" - powiedział prezes Mateusz Zawadzki, cytowany w materiale.

W 2021 roku Ultimate Games wprowadziło do sprzedaży Castle Flipper na komputery, Train Station Renovation oraz Rover Mechanic Simulator w wersji na konsole. W najbliższym czasie planowane są premiery Farming Life, Bakery Simulator oraz Car Mechanic Simulator 18. Dodatkowo pod koniec roku spółka powinna opublikować darmowy prolog gry Priest Simulator, wymieniono.

Zespół Ultimate Games pracuje obecnie także nad Ultimate Hunting, której budżet wyniesie 3-5 mln, to najdroższa produkcja w grupie kapitałowej. Realistyczny symulator polowań, skierowany do fanów gier outdoor, adventure & hunting, zadebiutuje na PC, w trybie Early Access, w 2022 roku. Docelowo gra zostanie wydana na konsole oraz urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości (VR), czytamy dalej.

Jedną z najważniejszych produkcji Ultimate Games jest także Ultimate Fishing Simulator 2.

"Naszym celem jest wyznaczenie nowych standardów, jeśli chodzi o symulatory wędkarskie. W UFS 2 szykujemy wiele różnych ulepszeń oraz całkiem nowych elementów. Sequel będzie znacznie lepszy graficznie od pierwszej części, dodatkowo wprowadzimy wiele nowych gatunków ryb, nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb" - powiedział prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2021 r. wyniósł 6,98 mln zł wobec 4,41 mln zł zysku rok wcześniej.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

(ISBnews)