"Jednocześnie bank zwraca uwagę, że powyższa kwota może ulec zmianie z uwagi na fakt, że aktualny szacunek jest obciążony następującymi czynnikami wpływającymi na jego niepewność: zmienność pozycji kształtujących podstawę kalkulacji podatku, konieczność dalszej interpretacji przepisów ustawy, stanowisko organu nadzoru finansowego w zakresie pozycji wpływających na wysokość podstawy opodatkowania, możliwość wejścia w życie nowych przepisów prawa, a także przyszłe decyzje banku, które mogą mieć wpływ na ten szacunek, a które na moment publikacji niniejszego raportu nie są znane" - czytamy w komunikacie.

15 stycznia br. Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych. Nowym podatkiem zostaną objęte od lutego 2016 r. banki, firmy ubezpieczeniowe i pożyczkowe.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.