Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,31 proc. i wyniósł 27.692,88 pkt.

S&P 500 zniżkował 0,44 proc. i wyniósł 3.374,85 pkt. Dzień wcześniej indeks na koniec dnia zanotował historyczny rekord na poziomie 3.389,23 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,57 proc., do 11.146,46 pkt.

"Wysokie wyceny na rynkach akcji są wspierane przez Fed, który wspomaga gospodarkę z pełną mocną, utrzymując ciągle bardzo niskie stopy procentowe" - powiedziała Katie Nixon, dyrektorka ds. inwestycji w Northern Trust Wealth Management.

Reklama

w ciągu dnia Apple stał się pierwszą amerykańską spółką, której rynkowa kapitalizacja przekroczyła 2 biliony dolarów. Spółka podwoiła swoją wartość w ciągu nieco ponad dwóch lat. Od początku 2020 roku Apple podrożał już prawie 60 proc. i był jednym z liderów wzrostów po zanotowaniu minimum przez giełdy w marcu. Do końca dnia Apple nie zdołał utrzymać swojego rekordu i na zamknięciu akcje jego wzrosły już tylko 0,03 proc.

Akcje Target rosły 11,5 proc. Sprzedaż porównywalna jednego z największych przedsiębiorstw w branży detalicznej USA wzrosła w II kwartale o 24,3 proc. Rynek oczekiwał 8,6 proc.

Notowania Momenta Pharmaceuticals zyskiwały 69 proc. Johnson & Johnson ogłosił umowę przejęcia Momenta Pharmaceuticals za 6,5 mld USD w gotówce, czyli 52,50 USD za akcję.

Akcje Lowe’s szły w górę 1 proc. Detalista z branży remontowej podał, że kwartalny zysk na akcję wyniósł 3,75 USD na akcję, przewyższając konsensus na poziomie 2,95 USD na akcję.

Akcje Oracle rosły o 1 proc. Prezydent USA Donald Trump powiedział, że wspiera dążenie Oracle do przejęcia TikToka. Larry Ellison, założyciel Oracle, jest otwartym zwolennikiem prezydenta Trumpa.

Z opublikowanego w środę protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej wynika, że niepewność związana z gospodarczymi skutkami pandemii Covid-19 jest niezwykle wysoka. W protokole dodano, że w przyszłości będzie potrzebna większa jasność odnośnie forward gudiance.

„Członkowie Fedu nadal obserwują, że niepewność związana z gospodarczymi skutkami pandemii jest niezwykle wysoka, a niecodzienny charakter wstrząsu związanego z pandemią sprawia, że oceny tego, jak gospodarka może ewoluować w przyszłości, są trudniejsze niż zwykle” - napisano po posiedzeniu 29 lipca.

„Uczestnicy posiedzenia zauważyli, że niepewność związana z perspektywami gospodarczymi pozostaje bardzo podwyższona, a ścieżka rozwoju gospodarczego w dużym stopniu zależy od przebiegu pandemii koronawirusa i reakcji sektora publicznego na nią" - dodano.