statystyki

Inne

GLG Pharma

wróć do działu: Inne »

GLG Pharma SA
GLG Pharma SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja Pl. Powstańców Śląskich 1/201, 53-329 Wrocław
Numer KRS
Prezes Mariusz Chłopek
Branża informatyka
Produkty działalność związana z oprogramowaniem
Giełda M10
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji M10
Strona internetowa

GLG Pharma to spółka zależna amerykańskiej firmy biotechnologicznej GLE, która zajmuje się rozwijaniem terapii onkologicznych. GLG Pharma jest specjalistyczną firmą farmaceutyczną, rozwijającą terapie onkologiczne przeciw różnym odmianom raka i dziedzicznych chorobom nerek. Na warszawskiej giełdzie akcje spółki pojawiły się w wyniku transakcji odwrotnego przejęcia notowanej na NewConnect spółki M10.

Spółka M10 to firma badawcza. Przedmiotem działalności spółki M10 jest prowadzenie działalności badawczej, rozwojowej i licencyjnej w obszarze tzw. automatów i algorytmów inwestycyjnych (ang. automated trading systems), czyli specjalnego oprogramowania, które składa zlecenia kupna lub sprzedaży aktywów finansowych (np. akcji, kontraktów terminowych czy walut) bez udziału (lub z niewielkim udziałem) człowieka. M10 tworzy grupy takich automatów (portfolio), które zapewniają wysokich zwrotach z inwestycji i wysoki stopień dywersyfikacji przy stosunkowo niskim.

Akcje spółki M10 debiutowały na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy NewConnect w lutym 2012 r. Od października 2015 r. spółka funkcjonuje pod nazwą GLG Pharma.

Prawo dla specjalisty