statystyki

Inne

Sanwil Holding

wróć do działu: Inne »

Sanwil Holding SA
Sanwil Holding SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Cisowa 11, 20-703 Lublin
Numer KRS
Prezes Adam Buchajski
Branża Przemysł lekki
Produkty działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych
Giełda SANWIL
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji SNW
Strona internetowa

Sanwil to producent materiałów powlekanych, tkanin dla przemysłu meblowego, obuwniczego. Tkaniny produkowane przez Sanwil wykorzystywane są w branżach takich jak: odzieżowa, medyczna i para-medyczna, kaletnicza, plandekowa, motoryzacyjna, laminaty termoizolacyjne.

Odbiorcami produktów spółki są firmy na rynku krajowym oraz zagranicznym - zarówno w ramach Unii Europejskiej, jak i poza nią.

Produkty Sanwilu oferowane są w czterech głównych segmentach:

  • Materiały tapicerskie - mogą być stosowane do każdego rodzaju mebla "miękkiego" typu: sofa, fotel oraz na siedziska krzeseł i foteli biurowych.
  • Materiały medyczne - to grupa produktów adresowana do producentów sprzętu szpitalnego i rehabilitacyjnego. Ta grupa materiałów znalazła zastosowanie przy produkcji przeciwodleżynowych pokryć materaców szpitalnych, podkładów higienicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, pokryć tapicerskich do mebli dedykowanych dla służby zdrowia.

  • Materiały specjalistyczne – w tym segmencie Sanwil koncentruje się głównie na trzech grupach materiałów specjalistycznych: materiały techniczne (m.in. tkaniny plandekowe, folie lite i spienione, otuliny termoizolacyjne – laminaty z pianką PU), materiały na odzież "oddychającą” wykorzystujące membranę paro-przepuszczalną – Sawitex, materiały na odzież ochronną (fartuchy do przemysłu spożywczego oraz chemicznego odzież wodochronna, antyelektrostatyczna i inne).
  • Materiały obuwnicze - materiały wykorzystywane do wytwarzania obuwia zarówno letniego jak i zimowego. Materiały obuwnicze nadają się do obuwia montowanego wtryskiem bezpośrednim PCW, zalewanego PU oraz montowanego tradycyjnie. Spółka produkuje również dzianinę futerkową do obuwia zimowego, zarówno z włókien syntetycznych jak i naturalnej wełny.

Na giełdzie w Warszawie akcje SANWIL notowane są od lutego 1998 roku.

Prawo dla specjalisty