statystyki

Inne

Wikana

wróć do działu: Inne »

Wikana S.A
Wikana S.A
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Cisowa 11, 20-703 Lublin
Numer KRS
Prezes Sławomir Horbaczewski
Branża Deweloperzy
Produkty działaność związana z obsługą rynku nieruchomości
Giełda WIKANA
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji WIK
Strona internetowa

WIKANA S.A. obecnie zajmuje się działalnością deweloperską na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego. Spółka powstała w wyniku połączenia spółek WIKANA S.A. i MASTERS S.A (dawnego Elpo). W 1994 roku pracownicy likwidowanego państwowego przedsiębiorstwa Z.P.O. „Elpo” utworzyli spółkę Z.P.O. Elpo S.A., produkującą odzież jeansową. Początki działalności deweloperskiej firmy WIKANA sięgają stycznia 2007 roku. Wtedy firma MASTERS S.A. (wcześniej Elpo) utworzyła spółkę zależną MST Deweloper Sp. z o.o., obejmując w niej ponad 90 proc. udziałów i następnie nabyła również 100 proc. udziałów dystrybutora Multiserwis Sp. z o.o. W styczniu 2009 roku WIKANA S.A. podjął decyzję o połączeniu spółek WIKANA S.A. i MASTERS S.A.

Obszarem działalności spółki jest całość procesu deweloperskiego, począwszy od pozyskania gruntów, poprzez projektowanie we współpracy z renomowanymi biurami architektonicznymi, po uzyskanie prawomocnych zezwoleń na budowę, nadzór nad wykonawstwem budowlanym, aż do przekazania gotowych mieszkań klientom.

Grupa WIKANA działa w oparciu o trzy filary:

  • działalność deweloperska i sprzedaż nieruchomości komercyjnych
  • pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł
  • sprzedaż i dystrybucja obuwia oraz wyrobów skórzanych

Na giełdzie w Warszawie akcje spółki debiutowały w lutym 1997 roku pod nazwą ELPO. Później, w grudniu 1999 roku, nazwę spółki zmieniono na MASTERS. Jako WIKANA na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka funkcjonuje od marca 2009 roku.

Prawo dla specjalisty