statystyki

Inne

KPPD

wróć do działu: Inne »

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA
Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Waryńskiego 2, 78-400 Szczecinek
Numer KRS
Prezes Marek Szumowicz-Włodarczyk
Branża Przemysł drzewny
Produkty cięcie i heblowanie drewna, impregnacja drewna
Giełda KPPD
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji KPD
Strona internetowa

KPPD-Szczecinek SA działa w sektorze drzewnym już od 60 lat. Przedmiotem działalności spółki jest obróbka drewna w szeroko rozumianym zakresie - pozyskiwanie i produkcja wyrobów z drewna i drewnopochodnych (produkcja tarcic, wyrobów fryzarskich, płyt klejonych).

Działalność spółki odbywa się w 9 zakładach przetwarzających surowiec tartaczny iglasty i 2 zakładach przerabiających surowiec liściasty, 1 zakładzie produkującym płyty klejone. Firma dysponuje także dwoma składami fabrycznymi.

Główne produkty KPPD-Szczecinek to: tarcica obrzynana i nieobrzynana, świeża, suszona, strugana i impregnowana, elementy konstrukcyjne na więźby dachowe i konstrukcje domów, elementy klejone, podkłady kolejowe, deski podłogowe, boazerie, listwy wykończeniowe, elementy (fryzy) do produkcji mebli i innych wyrobów, wyroby małej architektury określane jako program ogrodowy.

Podstawowym surowcem do produkcji KPPD jest drewno sosnowe, bukowe i dębowe, w mniejszych ilościach świerk, brzoza, olcha, jesion, grab, osika i topola.

Klientami KPPD są zarówno podmioty z Polski, jak i zagranicy. Większość produktów firmy trafia na rynek Unii Europejskiej.

Akcje KPPD zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w październiku 2007 r..

Prawo dla specjalisty