statystyki

Inne

CD Projekt RED

wróć do działu: Inne »

CD Projekt RED SA
CD Projekt RED SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Jagiellońska 74/budynek e, 03-301 Warszawa
Numer KRS
Prezes Adam Kiciński
Branża informatyka
Giełda CDRED
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji CDR
Strona internetowa

Grupa Kapitałowa CD Projekt RED to grupa firm zajmująca się dystrybucją gier komputerowych i filmów, produkcją własnych gier komputerowych oraz cyfrową dystrybucją gier do klientów na całym świecie.

W skład grupy wchodzą trzy spółki:

  • CD Projekt RED S.A. – działa na rynku gier video od 2001 r. Najbardziej znaną grą stworzoną przez CD Projekt RED jest seria gier o Wiedźminie, Geralcie z Rivii. Studio CD Projekt RED jest jednym z najbardziej szanowanych twórców gier typu RPG. W firmie zatrudnionych jest ponad 100 światowej klasy polskich i zagranicznych specjalistów od grafiki, animacji, programowania i designu.
  • cdp.pl Sp. z o.o. – to czołowy polski wydawca gier komputerowych i filmów.
  • GOG Ltd. – to globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier, działająca w ultranowoczesnym modelu biznesowym, operująca głównie na rynku amerykańskim i zachodnioeuropejskim.

Pod nazwą CD Projekt RED akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2 sierpnia 2011 roku. Wcześniej papiery te notowane były jako firma Optimus Technologie, która powstała w wyniku podziału spółki Optimus SA na Optimus Technologie i Grupę Onet.pl. Podział spółki Optimus SA nastąpił w styczniu 2001 roku.

Prawo dla specjalisty