statystyki

Inne

P.A. Nova

wróć do działu: Inne »

P.A. Nova SA
P.A. Nova SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Górnych Wałów 42, 44-100 Gliwice
Numer KRS
Prezes Ewa Bobkowska
Branża Budownictwo
Produkty wznoszenie kompletnych obiektów budowlanych lub ich części: inżynieria lądowa i wodna
Giełda PANOVA
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji NVA
Strona internetowa

P.A. Nova SA jest spółką budowlaną działająca na terenie całego kraju. Strategia firmy opiera się na wspólnym wykorzystaniu działów deweloperskiego, projektowego i wykonawczego przy realizacjach inwestycji budowlanych, co pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego, począwszy od procesu pozyskania nieruchomości gruntowych, poprzez wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, kończąc na realizacji obiektu budowlanego "pod klucz".

Początki firmy PA NOVA sięgają 1987 roku. W tym czasie została założona firma Budoprojekt Sp.z o. o.. W 1990 r. Budoprojekt przekształcił się w spółka P.A. NOVA Sp. z o.o.

Poza działalnością budowlaną spółka zajmuje się także zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi. W 2008 roku P.A. NOVA rozpoczęła realizację obiektów handlowych na własny rachunek (galerie i parki handlowe). Grupa Kapitałowa P.A. NOVA posiada 5 obiektów handlowych:

  • Galerię Sanowa w Przemyślu,
  • obiekt biurowo-usługowy w Raciborzu,
  • parki handlowe w Andrychowie,
  • parki handlowe w Chorzowie,
  • parki handlowe w Stalowej Woli.

Pierwsze notowanie walorów spółki (praw do akcji) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się 20 lipca 2007 r., natomiast akcje PANOVA notowane są od 27 sierpnia 2007 r.

Prawo dla specjalisty