statystyki

Inne

Ideon

wróć do działu: Inne »

Ideon SA
Ideon SA
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja ul. Paderewskiego 32 C, 40-282 Katowice
Numer KRS
Prezes Ireneusz Król
Branża przemysł metalowy
Giełda IDEON
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji IDE
Strona internetowa

Ideon SA to Grupa Kapitałowa zrzeszająca firmy aktywnie uczestniczące w działaniach biznesowych zachodzących na rynku energetycznym. Ideon SA jest spadkobiercą spółki Centrozap SA, firmy działającej obszarze obrotu energią elektryczną oraz oferuje uzupełniające usługi energetyczne. Oferuje sprzedaż energii elektrycznej instytucjonalnym klientom detalicznym, a także prowadzi handel hurtowy w kraju i państwach Unii Europejskiej.

Centrozap, poprzednik Ideon SA, został utworzony w 1951 roku. Początkowo Centrozap był jedną z wiodących polskich central handlu zagranicznego zajmującą się handlem urządzeń dla górnictwa i hutnictwa. Z czasem zakres działalności Centrozapu poszerzony został o międzynarodowy obrót towarów z branż przemysłowych takich jak: odlewnictwo, koksownictwo, metalurgia kolorowa wraz z hutnictwem żelaza i stali oraz górnictwem. Działalnością w sektorze energetyczno-surowcowym Centrozap zajął się od 2007 roku.

W latach 2007 – 2010 Centrozap zbudował Grupę Energetyczną, która oferuje sprzedaż energii elektrycznej. Właśnie z obrotem i wytwarzaniem energii elektrycznej Centrozap wiąże swoją strategię dalszego rozwój spółki. Ważną rolę w tej strategii odgrywa współpraca z renomowanymi partnerami międzynarodowymi w zakresie nowych technologii oraz bardzo potrzebnych na polskim rynku innowacyjnych rozwiązań energooszczędnych.

Prawo dla specjalisty