USA to kraj skazańców. Więźniowie pracują jak niewolnicy

autor tekstu:apat  Noah Smith  Źródło:Bloomberg
07 czerwca 2017 godz: 06:33Powrót do artykułu »

- Więźniowie są oddawani za grosze w „dzierżawę” sektorowi prywatnemu, obniżając pensje wszystkim innym pracownikom. To powinno się skończyć - pisze w felietonie dla Bloomberga Noah Smith.

2/2
Liczba więźniów w USA
statystyki

Komentarze (29)

 • marek(2017-06-07 10:54) Zgłoś naruszenie 6612

  Mirek nie masz pojecia o czym mowisz. Korupcja w stanach jest na podobnym poziomie co w rosji. Tylko tam to wyglada inaczej. Akurat wiezienia sa dobrym przykladem. Wiekszosc wiezien w usa jest prywatnych (sic!). Panstwo placi 1500$ miesiecznie na utrzymanie jednego wieźnia. Akurat w czasie, gdy prywatne wiezienia powstawaly drstycznia zaczela wzrastac liczba wiezniow. Od tego czasu liczba wiezniow wzrosla 7-krotnie! Mozna by pomyslec ze przestepczosc gwaltownie spadla? Otoz nie, usa jest dalej panstwem z duza wieksza przestepczoscia niz kraje, ktore nie maja tak restrycyjnego prawa i tylu wiezniow. Na przyklad liczba zabojstw w przeliczeniu na 1 tys mieszkancow jest 4-krotnie wyzsza niz w Polsce! W usa nie rzadza juz obywatele tylko korporacje a te daza do maksymalizacji zyskow. Skoro mozna osiagnac wielokrotnie wyzsze zyski poprzez wsadzenie do wiezien na 100 lat to robmy to! Potem sa takie wyroki: gosc ktory pobil policjantke podczas rutynowego zatrzymania pojazdu bo spieszyl sie po syna do szkoly dostal 60 lat wiezienia! Gosc popelnil przestepstwo - to jasne ale zabierac mu przez to reszte zycia? Bo wiadomo ze z takim wyrokiem juz swiata wolnego nie zobaczy. Oczywiscie te prawo w wiekszosci nie dotyczy milionerow, bo ci wynajma najdrozszych adwokatow, ktorzy przekonaja lawe przysiaglych czyli 12 przyglupow z łapanki zeby uniewinnic biedngo milionera. Przypadek oj simpsona czy chciazby michaela jacksona. USA to nie kraj wolnosci tylko zniewolenia, ktore zaczelo sie w latach 80 za prezydentowry Reagana.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mirek(2017-06-07 08:43) Zgłoś naruszenie 3612

  Amerykanie po prostu poszli po rozum do głowy i nie chcą płacić na utrzymanie przestępców . Więzienie to nie sanatorium . Jak ktoś popełnił świadomie przestępstwo to musi odpokutować . W Polsce jest inaczej . Utrzymanie jednego więźnia kosztuje 3000 zł miesięcznie . Więzień nie musi pracować ale musi mieć śniadanie , obiad z dwóch dań i kolację . W celi musi być telewizor i wszelkie wygody . Lekarze specjaliści na zawołanie . Słowem żyć nie umierać . Rozmawiałem kilka lat temu z Ormianinem , który siedział kilka miesięcy w polskim więzieniu to powiedział że czuł się tam jak na wczasach . Dlatego uważam że najwyższy czas z tym skończyć. Przestępcy muszą pracować bo tylko przez pracę może nastąpić ich resocjalizacja .

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • As(2017-06-07 09:21) Zgłoś naruszenie 244

  Trudno ażeby zabójca, pedofil czy gwałciciel, a jeszcze lepiej trzy w jednym, żył na koszt podatników jak w raju. Przynajmniej powinien zarobić na swoje utrzymanie a także cierpieć , najlepiej tak jak jego ofiary. To samo dotyczy przekrętów, w odróżnieniu od Polski, Ameryka nie toleruje rozkradania mienia jak prywatnego przez państwo i osoby , tak i państwowego przez złodziei- polityków. Jak złapią, to idzie do więzienia. I to chodzi, dlatego są krajem rozwiniętym, w odróżnieniu od krajów wiecznie rozwijających się, które przez złodziejstwo polityków nie mają szans na rozwój. A więc coś tu nie tak.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Piotr(2017-06-07 10:33) Zgłoś naruszenie 217

  Ludzie nie porównujcie tego do Polski ! Tam zdecydowanie łatwiej jest iść za kratki. Nie jest tak że siedzą tylko gwałciciele i mordercy. Sąsiad oskarzył cie o pobicie? Nie ma dowodów? Trudno bedzie proces, wygrasz ale na proces poczekasz w więzieniu. Chyba że masz na kaucję! Problemem jest że systemowi opłaca się cię uwięzic.

  Odpowiedz
 • fghku(2017-06-07 08:51) Zgłoś naruszenie 1911

  Rywalizują z Koreą Północną o palmę pierwszeństwa?

  Odpowiedz
 • df(2017-06-07 12:57) Zgłoś naruszenie 170

  POLACY tez pracuja jak niewolnicy

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dds(2017-06-07 09:27) Zgłoś naruszenie 158

  do "As" problem w tym ze zabojcow pedofilow i gwalcicieli to ledwie malutki odesetek armii uwierzionych ludzi .... USA pod wieloma wzgledami to ciagle nienormalny kraj juz sam fakt ze w liczacych 300 mln usa jest wiecej wiezniow iniz w autorytarnych liczacych 1,5 mld ludnosci Chinach - powinien dac do myslenia ze cos jest nie tak poslugujesz sie bardzo schematycznym i uproszczonym mysleniem ale co zrobic przeciez w USA jeszcze do niedawna obowiazywala segregacja rasowa a do wiezienia mozna bylo isc za poslubienie czarnej kobiety przez bialego i na odwrot

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sid(2017-06-07 08:04) Zgłoś naruszenie 1415

  jak nie chcesz pracować dla systemu według ich reguł to musisz przymusowo pracować w wiezieniu takie gułagi w USA ,,,,,kapitalizm sowietyzm jeden shit

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tyle(2017-06-07 16:36) Zgłoś naruszenie 114

  Pewien właściciel firmy po powrocie z Ameryki powiedział, że nie mógł by tam mieszkać, bo cytuję " wróciłem tu , bo tu wszyscy kradną, przyzwyczailiśmy się kombinować, dlatego prościej pozostać na starych śmieciach, bo tam za kombinatorstwo szybko wsadza, natomiast synowie chcą mieszkać w Ameryce i dobrze, niech żyją jak ludzie".

  Odpowiedz
 • Piotr34(2017-06-07 17:46) Zgłoś naruszenie 100

  Czy naprawde z rozumem komentatorow jest az tak zle?Czy wy nie rozumieicie ze mozna pojsc za daleko zarowno w jedna strone(luksusy w wizeniach)jak i druga(niewolnictwo niszczace rynek pracy)? Jest oczywiste ze wiezniowe pownni ciezko pracowac a nie wylegiwac sie w celach grajac w Playstation.Ale oczywiste jest takze ze aby nie niszczyc rynku pracy ci ludzie powinni robic tylko takie prace ktorych nikt nie chce i za pensje mniej wiecej rynkowa dla danego stanowiska-ktore to zarobki powiiny najpierw isc na koszty ich utrzymania w wiezieniu oraz odszkodowania dla ofiar ich przestepstw a to co zostanie powinno byc odkladane na specjalne konto do ktorego dostep uzyskaja po zakonczeniu wyroku co da im szanse na rozpoczecie nowego zycia.W ten sposob wieziniowie chocby czesciowo odpracowuja swoje winy,spada koszt ich utrzymania i nie niszcza rynku pracy.

  Odpowiedz
 • Wg amerykańskich statystyk(2017-06-07 14:00) Zgłoś naruszenie 93

  W USA ponad 1% mieszkańców siedzi za Kratami.... Kilka Milionów skazańców - to tak jakby spenalizować Litwę,Łowę i Estonię razem odpowiadali by liczbie więźniów USA. A winę za to ponosi restrykcyjny system, który nigdy nie odpuszcza nikomu.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • b22(2017-06-07 10:25) Zgłoś naruszenie 85

  Może w USA są w więzieniach wszyscy , którzy tam powinni być, dlatego jest tam ich tak dużo.

  Odpowiedz
 • Wrocławianin91(2017-06-07 14:06) Zgłoś naruszenie 70

  Cóż widać silną korelację między dojściem do władzy pokolenia 68 a wzrostem liczby więźniów, rozwarstwienia społecznego oraz kurczeniem klasy średniej.

  Odpowiedz
 • usa(2017-06-07 18:50) Zgłoś naruszenie 413

  Krytykom USA radze najpierw tam pojechac i zobaczyc w praktyce jak tam jest a potem krytykowac o ile jeszcze bedzie im sie chcialo. Amerykanie nie sa wcale tak glupi jakby Europejczycy tego chcieli, co zreszta widac na kazdym kroku. W Europie mozna tylko pomazyc o tak wysokim poziomie zycia.

  Odpowiedz
 • Zgłoszenie Przestępstwa(2017-06-22 18:29) Zgłoś naruszenie 30

  Jak to możliwe, że rokrocznie skarbówce i skarbowi państwa umyka kradzież większych sum niż wartość całego majątku i mienia państwowego?! Przecież ten majątek i mienie firm i przedsiębiorstw już sprywatyzowane w latach osiemdziesiątych z wykorzystaniem oszustw bankowych i wykupione za pieniądze z dodruku przez ówczesne elity, został zdublowany w postaci obligacji skarbowych od których też są wypłaty dochodów, dublujące wypłaty tradycyjnych dochodów z pojedynczych przecież wartości rzeczywistych dla ich stuprocentowych akcjonariatów przypisanych przestępczo, j.w., to do tego jeszcze banki teraz prywatne które mają te obligacje też wyceniają je wraz ze swoimi akcjami na giełdach, wydając znów kolejnym akcjonariuszom dochody od nich, czyli raz rzeczywiście stuprocentowe wypłaty, dwa kolejne sto procent z dochodowych obligacji papierów wartościowych dłużnych kolejnemu akcjonariatowi od tych samych firm, przedsiębiorstw w rzeczywistości pojedynczych, trzeci stuprocentowy akcjonariat wisi na wykupionych także przestępczo akcjach banków prywatnych które mają w swoim kapitale też takie papiery wartościowe jak wyżej i czwarty akcjonariat giełdowych notowań tych samych firm i przedsiębiorstw i ich majątków i mienia, jak i przestępczo wypłacane poczwórnie dochody i dywidendy od tego samego majątku i mienia, wypłacanych dochodów już tylko od notowań a przecież to ściśle przestępcze okradanie całego majątku państwowego i efektów pracy wytwarzanej przez społeczność ludzi pracujących, obecnie poczwórna kradzież jest jeszcze dodatkowo kredytowana wzrastającym obciążeniem budżetowym pożyczanym przez przestępców okradających kilkukrotnie wartość całego rzeczywistego majątku i mienia firm i przedsiębiorstw corocznie, co jest przecież do sprawdzenia dowodowo w majątkach, kapitałach i dochodowości oryginalnych firm, przedsiębiorstw i spółek i ich pseudowłaścicieli, którzy i które okadali i okradły także własne majątki i mienie, więc nie przysługuja im już nic oprócz odpowiedzialności karnej za kradzież i współudział w zorganizowanych przestępstwach finansowych z najgorszymi z możliwych skutkami najwyższej szkodliwości społecznej, ogromnych kradzieży i wykorzystywania pracowników masowo do niewolniczej pracy głównie w tzw. szarej strefie ze skutkami śmiertelnymi włącznie, wzrostem kradzieży ze skutkami zbrodniczymi dla ogromnej liczby jednostkowych istnień ludzkich, które są domnażane planowo dla ukrycia zbrodni masowej i ludobójstwa na skutek wyzysku przez planowe domnażanie dzieci także masowo w sierocińcach i klasztorach, co jest także do sprawdzenia dowodowo w oficjalnych statystykach. Konieczne jest odebranie majątków i mienia przestępcom i przestępczyniom bezpowrotnie na rzecz skarbu państwa.

  Odpowiedz
 • DAn(2017-06-08 03:23) Zgłoś naruszenie 13

  W ewropie więźniowie piszą za to skargi, że mają za mało miejsca w prywatnej siłowni i zbyt jednostajne menu...

  Odpowiedz
 • Ja(2018-09-19 03:25) Zgłoś naruszenie 01

  Co???, mysle, ze dla wiezniow byloby to wyzwolenie a co robi, nie wiem kto ale wiem jak jest w USA wiezieniach - nie wierzcie!!!! Oni sa przetrzymywani w celach i zalezy w jakim wiezieniu wychodza na tzw chyba "chodak" lub cos takiego lub nie - pisze o tych tzw "lzejszych" - wiezniowie ogolnie nie maja co robic - nie ma zadnych zajec czy tez robienia czegos - nie prawda!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze