Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Oto 6 porad, jak zrobić to bezpiecznie

autor tekstu:Źródło:Home Broker
30 października 2017 godz: 04:45

Zakup mieszkania to dla wielu najpoważniejsza inwestycja w życiu, należy dołożyć wszelkich starań by transakcja przebiegła bezpiecznie. Home Broker przygotował poradnik, który pomoże w bezpiecznym zakupie mieszkania od dewelopera.

1/6
blok mieszkanie nieruchomości
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Sprawdź, gdzie kupujesz
Lokalizacja jest, obok ceny, kluczowym czynnikiem przy zakupie mieszkania. Ma ona ogromne znaczenie dla komfortu życia, wpływa na bezpieczeństwo i czas, jaki trzeba będzie poświęcać na codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Warto jednak pamiętać, że mieszkanie czy dom to zakup na długie lata i tak naprawdę dzisiejszy stan okolicy i dróg dojazdowych ma mniejsze znaczenie niż to, jak będzie się to zmieniało na przestrzeni lat. Zgodnie z ustawą deweloperską, firma sprzedająca nowe mieszkania ma obowiązek przygotowania tzw. prospektu informacyjnego i zawarcia w nim szczegółowych informacji o planowanych w promieniu kilometra inwestycjach takich jak budowa dróg, torów kolejowych, oczyszczalni ścieków i innych obiektów obniżających komfort życia. Warto jednak poświęcić też własny czas i przeprowadzić dodatkowe śledztwo, analizując plan zagospodarowania przestrzennego, czy pomysły gminy na przyszłe inwestycje.
statystyki

Komentarze (2)

  • do macieja(2017-11-01 19:58) Zgłoś naruszenie 10

    nie ma to jak product placement

    Odpowiedz
  • Maciej(2017-10-30 15:00) Zgłoś naruszenie 12

    Przezorny zawsze zabezpieczony. Posprawdzaliśmy to wszystko i trochę czasu to zajęło, ale było warto, bo mamy świetne mieszkanie od fabryki domów p. Kurpiewskiego. Dzielnica cały czas się rozwija i nowe punkty handlowe czy usługowe powstają, a wcale jak na Warszawę drogo za metr nie zapłaciliśmy

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze