Cesarstwo Austro-Węgierskie grozi przejęciem UE, bitcoin upada. 10 szokujących prognoz na 2018 rok

autor tekstu:Źródło:Saxo Bank
07 grudnia 2017 godz: 12:27 | Aktualizacja: 2017-12-07 13:41:41.15973+01

Oto lista mało prawdopodobnych zdarzeń, które mogłyby okazać się prawdziwym szokiem dla rynków finansowych w nadchodzącym roku.

1/11
2018
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Saxo Bank, jak co roku, przedstawił 10 „Szokujących Prognoz” na 2018 rok. To lista mało prawdopodobnych, ale często lekceważonych wydarzeń, które mogłyby okazać się prawdziwym szokiem dla rynków finansowych.
Przewidywania te nie stanowią oficjalnych prognoz rynkowych Saxo na 2018 rok. Są ostrzeżeniem przez lekceważeniem wydarzeń, których prawdopodobieństwo zmaterializowania inwestorzy zwykle oceniają na jeden procent.

"Publikujemy Szokujące Prognozy od ponad 10 lat i moim zdaniem przewidywania na przyszły rok są jednymi z bardziej interesujących i zachęcają do nieszablonowanego myślenia" – mówi Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Banku.

"Rok temu wielu sądziło, że 2017 będzie bardzo niestabilny z uwagi na wygraną Trumpa i Brexit. Zamiast tego byliśmy świadkami relatywnie spokojnych 12 miesięcy, podczas których ceny aktywów na całym świecie silnie wzrosły. Jednak w 2018 roku może dojść do powrotu ryzyka. Ironią jest fakt, że dłuższe okresy spokoju są zwykle początkiem przyszłej niestabilności, gdyż inwestorzy zdają się zapominać o wszelkich ryzykach i stawiają wszystko na jedną kartę, czyli kontynuację pozytywnego cyklu – mówi John J. Hardy, dyrektor ds. strategii rynków walutowych, który czuwał w tym roku nad przygotowaniem Szokujących Prognoz.

"Szokujące Prognozy na ten rok nie dotyczą tylko potencjalnego krachu rynkowego. Obejmują także inne scenariusze, jak zawirowania w polityce pieniężnej banków centralnych, nowy kryzys polityczny w Europie, osłabianie przez Chiny pozycji dolara jako głównej waluty rezerwowej świata oraz nową polityczną wiosnę w RPA. Nasze prognozy mogą się zmaterializować lub nie, ale nie to jest najważniejsze. Naszym celem jest ożywienie debaty na temat potencjalnych nieoczekiwanych wydarzeń, do których może dojść w 2018 roku, a jest pewne, że takie się pojawią" – dodaje Hardy.

Oto skrót wszystkich „Szokujących Prognoz 2018” .
statystyki

Komentarze (6)

 • M5an(2017-12-07 12:51) Zgłoś naruszenie 139

  nie ma czegoś takiego jak szklany sufit

  Odpowiedz
 • HIPER ŚWIATOWA INFLACJA !(2017-12-07 13:40) Zgłoś naruszenie 49

  Najśmieszniejsze jest to , że bitcoinem można się wymieniać ba ulicy za gotówkę lub przelewem, a to prowadzi do tego ,że zrynku światowego zniknie w różnych walutach 1 bln dol wartości co doprowadzi do nadmiaru pieniądza na świecie, inflacji( dzięki btc) co spowoduje jeszcze większe wzmocnienie bitcoina wobec walut zwykłych, do tego braki depozytów w bankach i na giełdach doprowadzi do krachu, braku pokrycia i jeszcze większej inflacji samego dolara ,euro i innych walut ze względu na NADMIAR PIENIĄDZA W OBROCIE !!!! SPADEK WARTOŚCI WSZYSTKICH WALUT JEST NIEUNIKNIONY, BO BĘDZIE ICH NADMIAR.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • u(2017-12-08 01:04) Zgłoś naruszenie 320

  brakuje prognozy jak to pis zniszczyl polske

  Odpowiedz
 • Programista (2017-12-15 18:00) Zgłoś naruszenie 00

  Lubie czytać wypowiedzi półmuzgów o bitcoinie. Wystarczy popatrzeć na prowizję transakcji ile wynosi by dowiedzieć się że przelew kosztuje tyle co pizza. Ale taplajcie dalej jeziorem. BTC to tylko proof of concept.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze