7 rzeczy, które w 2018 roku zmienią polski rynek mieszkaniowy

autor tekstu:Marcin Krasoń  Źródło:Home Broker
26 grudnia 2017 godz: 07:00 | Aktualizacja: 2017-12-28 16:06:14.534046+01

Zapowiada się naprawdę interesujących 12 miesięcy na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Nie ma się co spodziewać rewolucji, ale oczekujemy kilku rzeczy, które sporo zmienią. Sztandarowe pytanie „Kiedy spadną ceny mieszkań i o ile?”, jak zwykle pozostanie bez odpowiedzi.

1/7
pieniądze handel giełda inwestycje
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Stopy procentowe
Rada Polityki Pieniężnej jest póki co ostrożna jeśli chodzi o zapowiedzi podwyżek, ale że one nadejdą, co do tego wszyscy są zgodni. Rynek spodziewa się pierwszych ruchów pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku. Wysokość stóp procentowych ma spory wpływ na rynek mieszkaniowy. Im są one wyższe, tym kredyty są mniej dostępne, a jednocześnie spada liczba klientów kupujących nieruchomość za gotówkę, co jest związane ze wzrostem atrakcyjności depozytów i obligacji. Zatem wzrost stóp procentowych oznacza spadek popytu na mieszkania. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jeżeli w ogóle do podwyżki w przyszłym roku dojdzie, to będzie ona niewielka, zatem i przełożenie na popyt na mieszkania pozostanie skromne i odczujemy je dopiero w kolejnych latach.
statystyki

Komentarze (1)

  • paulina (2018-01-05 11:04) Zgłoś naruszenie 10

    hs ldvu dur. Sus ud j hdsy is isgisvi shs ds jsbsbudbu jdubsu ud dusbis usisi usbis jskud ja ususbud usidu isbid uzgodnić uzgodnić swoje pierwsze dj

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze