Aktywizm, śledztwa i współlokatorzy. Oto 10 trendów konsumenckich na rok 2018

autor tekstu:MMit  Źródło:forsal.pl
19 stycznia 2018 godz: 06:30

Co będzie kształtowało zachowania konsumentów? Według raportu przygotowanego przez Euromonitor International, wydatki konsumpcyjne w tym roku będą największe od 2011 r. Znacząco zmienia się jednak postawa nabywców – wraz z rosnącą nieufnością wobec przedsiębiorstw, coraz większą rolę zaczyna odgrywać transparentność firm.

1/11
Tokio, Japonia, fot. Sam DCruz / Shutterstock.com
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Rzeczywistość rozszerzona (AR – Augmented Reality) nie będzie już nowinką, a szeroko wykorzystywaną technologią. U konsumentów wzrasta świadomość problemów środowiskowych, co przekłada się na bardziej odpowiedzialne wybory i inwestowanie w wiedzę (np. o swoich przodkach dzięki łatwo dostępnym badaniom DNA) oraz doświadczenie (praktyka mindfulness wciąż zyskuje zwolenników) niż rzeczy. Klienci będą chcieli bardziej uczestniczyć w procesie produkcji. Jednocześnie 10 lat po globalnym kryzysie finansowym wciąż mamy do czynienia z jego reperkusjami. Oto 10 trendów konsumenckich, które będą wiodły prym w 2018 roku.
statystyki

Komentarze (4)

 • Autorro(2018-01-19 11:16) Zgłoś naruszenie 00

  Konsumenci w coraz większym stopniu są elastyczni w swoim życiu i są gotowi podjąć ryzyko. Zamiast tradycyjnej pracy za biurkiem od 9 do 17, decydują się na freelance i pracę projektową. - co za ...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Leon Z(2018-01-19 10:14) Zgłoś naruszenie 02

  Znowu kryptoreklama pkryminogennego ubera

  Odpowiedz
 • dan(2018-08-17 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  m.in. tak liberalizm wkrada się do naszych przekonań. Napiszą, ze taki jest trend, że połowa wybiera takie formy zatrudnienia, że to wyłącznie wybór, nie konieczność i po sprawie. Na dodatek pomieszają to z pozytywnymi aspektami typu: sprawdzanie pochodzenia produktu, możliwością odrzucenia produktu - jakby nie podstawą była jego cena. Jaki produkt, firma w Polsce zostały zbojkotowane, nawet jeżeli okazywało się, ze ktoś cierpiał przy produkcji czy sprzedaży? Super przyszłość, co?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze