Militarne plany Chin. Państwo Środka podejmuje odważną grę na Pacyfiku

autor tekstu:TL  Źródło:Bloomberg
13 marca 2018 godz: 06:30

Prezydent Chin Xi Jinping coraz bardziej umacnia swoją władzę w kraju i rozszerza wpływy za granicą. Gospodarczo Chiny od dawna mają wiele do powiedzenia na arenie międzynarodowej. Teraz Państwo Środka chce również zwiększyć swój potencjał militarny.

1/7
Chiny i USA
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Plany prezydenta Xi Jinpinga wydają się być ambitne. Chiny chcą tak przebudować swoją armię, by rzucić wyzwanie supremacji USA w rejonie Pacyfiku. Do tego przede wszystkim potrzebna jest większa liczba lotniskowców. Chiny planują rozmieścić na oceanach pół tuzina jednostek tego typu. Jednak same lotniskowce to nie wszystko. Aby zatankować i naprawić swoją globalną flotę, Xi Jinping potrzebuje baz na całym świecie. Do tej pory Chiny mają tylko jedną zagraniczną bazę wojskową. To prawie nic w porównaniu z dziesiątkami baz USA, które również mają do dyspozycji setki mniejszych instalacji wojskowych.
statystyki

Komentarze (2)

  • polska(2018-03-15 14:28) Zgłoś naruszenie 47

    gazociąg nord stream 2--ruszy w marcu 2018 rok!! !!! na pewno!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • mm(2018-03-16 15:22) Zgłoś naruszenie 10

    "Jednostki są nowe, ale już nieco przestarzałe. To dlatego, że system startu samolotów odbywa się na podwyższonych pokładach przypominających skocznie narciarskie, podczas gdy na amerykańskich lotniskowcach powszechnie używane są katapulty ************* Gratuluje wiedzy, profesjonalizmu i kompleksowego podejscia do tematu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze