10 najczęstszych błędów w CV. Zobacz, jak ich uniknąć

autor tekstu:Źródło:Inne
22 marca 2018 godz: 05:12

Napisanie dobrego CV nie jest łatwe, w szczególności dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Szacuje się, że rekruter poświęca do 60 sekund na wstępną analizę aplikacji. Jakie nieścisłości, mogą wykluczyć kandydata już na samym początku procesu rekrutacyjnego? Jak uniknąć najczęstszych błędów? Radzi Milena Dziura, researcher z firmy rekrutacyjnej Antal.

1/10
Praca
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Kłopotliwy format pliku
Przeglądając dziesiątki CV dziennie, rekruter nie ma czasu na aplikacje zapisane w niestandardowym formacie, których nie może otworzyć. Jeśli osoba, która otrzymała Twoją aplikację poprosi o ponowne wysłanie CV w PDF lub WORD, będzie to przypadek jeden na milion. Co więcej, nazwa pliku musi być formalna, prosta i ułatwiająca szybką identyfikację. Unikaj nazw typu: cv, cv1, ang, pol, asia_ang12. Najlepszym rozwiązaniem jest imię + nazwisko + CV, np. Jan Kowalski CV.
statystyki

Komentarze (2)

  • IMHO(2018-03-22 08:29) Zgłoś naruszenie 190

    Najczęstsze błędy popełniane w tak zwanych ofertach pracy: brak informacji o wysokości wynagrodzenia, brak informacji o dokładnym adresie miejsca pracy pracy, a nawet czasem brak nazwy pracodawcy.

    Odpowiedz
  • Dreej(2018-03-22 13:34) Zgłoś naruszenie 20

    No pomijajac oczywiste bledy w postaci braku kontaktu email czy numeru telefonu to reszta to jest tylko wygoda rekrutera.a wprzypadku pracodawcy co szuka spawacza czy kierowcy to oni maja w powazaniu takie bledy. To juz nie czasy kiedy bylo 100 osob na mijesce, teraz nawet do kopalni nie ma kolejek i sa wolne wakaty. Ten raj juz nie wroci pracodawcy, a mysle ze nastepny haslem PIS bedzie ograniczeni liczby ukraincow w Polsce gdy Unia zmusi ich do przyjecia uchodzcow.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze