Oto 6 najlepszych europejskich miast dla powstających biznesów. Jest i Kraków [GALERIA]

autor tekstu:MMit  Źródło:Media
26 marca 2018 godz: 06:23

Startupy mają szansę na sukces niezależnie od tego, czy powstają w centralnych ośrodkach globalnego rynku. Przyjazny im ekosystem jest coraz bardziej rozproszony: startupy rozwijają się w tak różnych lokalizacjach, jak Wilno czy Kraków. Jakie miasta znalazły się na liście Inc. 5000 Europe?

1/7
Europa, mapa
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Coraz więcej założycieli i inwestorów szuka w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dobrego do rozpoczęcia działalności. Wschodzące centra startupowe korzystają z tego, co analitycy nazywają „decentralizacją” ekosystemu przedsiębiorczości. Sporo właścicieli europejskich firm (41 proc.), ankietowanych w ramach corocznego badania przeprowadzonego przez Inc. 5000 Europe przewiduje, że żadne miasto nie będzie w najbliższych latach dominującym centrum technologicznym – zwłaszcza po brexicie.
To pozostawia drzwi otwarte dla wielu miast, które chcą wykorzystać gasnący blask Londynu – dotychczas przedsiębiorczego hot-spotu Europy. Opierając się na liście Inc. 5000 Europe, na której znalazły się najszybciej rozwijające się firmy prywatne w Europie, a także na raportach firmowych, biorąc pod uwagę wskaźniki kosztów utrzymania i ostatnich godnych uwagi biznesów, wyłoniono sześć zaskakujących centrów technologicznych, które zyskają rozgłos w 2018 roku.
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze