Jesteś milenialsem? Oto najlepsze miasta dla ciebie [RANKING]

autor tekstu:MMit  Źródło:forsal.pl
01 kwietnia 2018 godz: 13:20

Badanie przygotowane przez Nestpick bierze pod uwagę dane takie jak rynek mieszkaniowy, życie nocne i gospodarka. Ocenione 110 miast z całego świata to metropolie, w których pokoleniu milenialsów żyje się najlepiej. Na którym miejscu znajduje się Warszawa, Nowy Jork czy Jerozolima?

1/8
Panorama Berlina, Niemcy.
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
panorama Berlina
W 2017 r. przebadano tysiące miast na całym świecie, aby wyłonić setkę najlepszych dla milenialsów. Do tej liczby dodano jeszcze 10 miast uniwersyteckich, jako że edukacja dla tego pokolenia jest bardzo znacząca. Waga każdej kategorii branej pod uwagę w badaniu zależna jest od tego, co milenialsi cenią najbardziej. W ocenie większą wartość mają np. informacje na temat mieszkań, internetu i uniwersytetów niż rekreacja, czyli przykładowo cena piwa – chociaż i ten czynnik został uwzględniony.
Co przyciąga milenialsów? Zwłaszcza kwitnący ekosystem biznesowy: tam, gdzie łatwiej o sukces dla startupów, tam więcej ludzi z tego pokolenia. Wskaźnik zatrudnienia zostały przyznawane na podstawie danych dotyczących bezrobocia przekazanych przez OECD, Eurostat i US Bureau of Labor. Wysoki wskaźnik zatrudnienia odzwierciedla niskie bezrobocie. W kategorii ekonomicznej znajduję się również wskaźnik startupów oraz wskaźnik turystyczny. Kolejna kategoria to otwartość: tu znaczenie ma wskaźnik równości płci, tolerancja wobec imigrantów, wolność wyboru, wskaźnik, na ile środowisko jest przyjazne wobec osób LGBT. Wspomniana kategoria rekreacji skupia się na życiu nocnym, organizowanych festiwalach etc.
statystyki

Komentarze (14)

 • Jaro(2018-04-01 17:32) Zgłoś naruszenie 5810

  "Stolica Polski jest najgorzej oceniana ze wszystkich miast pod względem tolerancji wobec imigrantów – 0/10 punktów." To chyba ci wszyscy Ukraińcy i Wietnamczycy nie zauważyli, że Polacy urządzają im czystkę etniczną. Ślepi jacyś?

  Odpowiedz
 • .(2018-04-01 18:38) Zgłoś naruszenie 477

  Niedługo zostanie wprowadzone nowe kryterium: tolerancja wobec autochtonów

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bez jaj berlin(2018-04-02 19:28) Zgłoś naruszenie 315

  berlin super ubogacony, w park nie można spacerować, bo dziesiątki uchodźców stoją i wciskają narkotyki, a w nocy pewnie w łeb dostać można, dziękuje nie chce tego bogactwa kulturowego

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Europa zdycha(2018-04-02 05:17) Zgłoś naruszenie 2711

  moj kolega z berlina jest i mowi ze nudno, nic sie niedzieje woli do poznania na imprezy. Ponadto jak sie tylko spojrzysz na turasa to mozesz ponoc w morder dostac, nie wiem kto tam chcialby mieszkac. I do tego zimno. Pzdr z LA ;)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Poznaniak(2018-04-09 11:23) Zgłoś naruszenie 193

  Rankingi poziomu życia w poszczególnych miastach wyznaczane przez tolerancję dla innych (bez uwzględnienia, czy ci inni to przestępcy, bezdomni, nieasymilujący się nachodźcy itp., czy tylko ludzie mówiący innym językiem), przez dostępność do piwa (serio?), do gumek i do festiwali - czy nasz gatunek upadł tak nisko, że nie bierze pod uwagę na pierwszym miejscu godnej pracy, mieszkania i możliwości dla założenia rodziny? Pod względem pracy warto jechać na zachód i zarobić, pod pozostałymi względami warto zostać w Polsce. Dobrze by było, gdyby zamiast uwodzić ciemny lud socjalistycznymi hasełkami, nasi rządzący pozwolili jeszcze rozwinąć się biznesowo prostym Polakom, a nie tylko kolesiom wpychanym przez nich do państwowych spółek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • fdx(2018-04-03 01:33) Zgłoś naruszenie 90

  Ale czy to tak źle, jesteśmy porównani do Tokio.

  Odpowiedz
 • John(2018-05-04 15:59) Zgłoś naruszenie 90

  Mieszkałem przez 4 miesiące w Paryżu, 2 miesiące w Londynie i 12 miesięcy w Berlinie. To wszystko przez ostatnie 2 lata, związane z moją pracą. Powiem tylko tyle.... Nigdy więcej ! W ciągu dnia pracowałem, ale kiedy przychodził wieczór albo weekend i człowiek chciał się trochę rozerwać, to na prawdę strach wyjść i mówię to jako facet, a co dopiero kobieta... nie jestem uprzedzony do żadnej kultury czy narodu.... ale ilość muzułmańskich imigrantów w miastach w których byłem , była zatrważająca... i w cale nie byli to mile nastawieni ludzie, wręcz przeciwnie, bardzo często zaczepiali ludzi, szczególnie młode kobiety. Obecnie podróżuje pomiędzy Warszawą a USA i przyznam, że dopiero w domu oraz w USA czuję się na prawdę bezpiecznie i komfortowo. To jest tylko moja osobista opinia i nikt nie musi się ze mną zgadzać..

  Odpowiedz
 • sz(2018-05-03 12:51) Zgłoś naruszenie 70

  co to za lewacka propaganda

  Odpowiedz
 • A(2018-05-08 08:26) Zgłoś naruszenie 20

  Warszawa wydaje się być ostoją normalności. No i faktycznie dużo dobrego jedzenia.

  Odpowiedz
 • Maciek(2018-04-22 10:04) Zgłoś naruszenie 10

  a kto opracowal ten ranking ? czyzby autor tekstu? A moze jest to cytat jakies innej pracy. Chcialbym zobaczyc to zestawienie :) A tak tylko z powodu ze intersuja mnie dane tez a nie tylko opracowanie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze