Negocjowanie umowy o pracę to sztuka. Oto 8 sposobów, jak zawalczyć o większe pieniądze

autor tekstu:Źródło:Monsterpolska
08 lipca 2018 godz: 08:00

Niewystarczające pieniądze – to powód, dla którego zmieniamy pracę. Chcemy zarabiać lepiej, ale jednocześnie zarobki są wciąż tematem tabu. Do negocjowania umowy, a zwłaszcza pieniędzy, trzeba się przygotować: emocjonalnie i merytorycznie.

1/7
Portfel, pieniądze, fot. RoyStudio
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
1. Psychiczne nastawienie
Idąc na rozmowę o pracę, musimy wcześniej zastanowić się co odpowiemy, gdy padnie pytanie o to, ile chcemy zarabiać. Nie można liczyć, że odpowiedź przyjdzie nam do głowy już na rozmowie. Musimy wiedzieć, jaką kwotę wymienimy i do jakiej jesteśmy skłonni zejść w trakcie negocjacji. Musimy wierzyć w siebie i w to, że mamy prawo do lepszej płacy. Pomocna może być świadomość, że nie jesteśmy w tym osamotnieni. Z „Badania satysfakcji i preferencji wynagrodzeń” Monster Polska wynika, że atrakcyjna oferta pracy w nowej firmie dla 65 proc. pracowników oznacza większe pieniądze.
statystyki

Komentarze (4)

 • Poznaniak(2018-07-08 11:52) Zgłoś naruszenie 151

  Takie 8 sposobów, że aż 7. Artykuł słaby, prawie to samo powiedzą kołcze czy trenerzy osobiści. Średnia stawka w Polsce to 4700 dla mężczyzny i 3900 dla kobiety. Średnia. W to wliczeni są dyrektorzy, prezesi itp. Trzeba być odrealnionym, by nie będąc dobrym fachowcem z dużym doświadczeniem, prosić o taką kasę. A jeśli się nim jest, należy celować jeszcze wyżej.

  Odpowiedz
 • Kiki(2018-08-06 12:56) Zgłoś naruszenie 11

  Wytarte slogany. Najwięcej zarabia się po znajomościach potem będąc dobrym ale cwanym specjalistą. Inaczej choćbyś stawał na głowie na 77-stronnicowym CV, niewiele ugrasz.

  Odpowiedz
 • wlad(2018-07-20 10:24) Zgłoś naruszenie 03

  Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze