Andrysiak: Mądrość błyskotek. Twitterowe bon moty to nie debata publiczna [OPINIA]

autor tekstu:Andrzej Andrysiak  Źródło:MAGAZYN DGP
18 maja 2019 godz: 08:30Powrót do artykułu »

Jeśli wydaje się państwu, że komentując w mediach społecznościowych tęczową aureolę Matki Boskiej Częstochowskiej czy film braci Sekielskich, uczestniczycie w debacie publicznej, to macie rację – wydaje wam się. Twitterowe bon moty mają tyle wspólnego z debatą, co mądrości wujaszka u cioci na imieninach

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Twitter
statystyki

Komentarze (3)

 • lt(2019-05-18 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  Zdaje się że w zdaniu: "To dane za 2016 r. Wcześniej podobne publikował Główny Urząd Statystyczny. Według tamtych współczynnik Giniego dla Polski wyniósł za 2016 rok 30,4 proc." jest gruby błąd. Żeby zgadzało się z poprzednim zdaniem powinno być chyba 50,4% a nie 30,4%.

  Odpowiedz
 • Ja(2019-05-18 23:24) Zgłoś naruszenie 01

  Szanowny Panie Andrzeju Andrysiak czy równie dużo ma Pan do powiedzenia o propagacji fal radiowych, protokołach CPL? Spodziewam się, że mniej niż ja ale nie czyni to pańskiego dyskursu o dystrybucji dóbr mniej wartościowym. Po prostu w tej kwestii może się Pan wypowiedzieć mniej lub bardziej autorytatywnie bo posiada Pan wiedzę lub posiadł ją Pan chwilowo na potrzeby tego artykułu. Ludzie, którzy dyskutują o sprawach obyczajowych, wolności przekazu, kultury dają obraz społeczeństwa w jakim żyjemy i oczekiwań. Bo czyż nie jest ważnym głos społeczeństwa w sprawach dla niego ważnych. To nawet lepsze niż dyskusja dotyczyłaby kwestii dla dyskutujących niezrozumiałych. Jak słusznie zauważył Richard Dawkins po głosowaniu w sprawie Brexitu, że to tak jakby pilot pytał pasażerów samolotu w demokratycznym głosowaniu, na którym pasie ma lądować. Bez wątpienia są eksperci mający znacznie obszerniejszą wiedzę w dziedzinach, które uważa Pan za swoją domenę i jak sądzę nie próbują odbierać Panu prawa głosu? I tego Panu i społeczeństwu życzę, a jeśli Panu to nie odpowiada sugeruję nie czytać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze