Coboty: Roboty współpracujące, które zrewolucjonizują automatyzację MŚP [GALERIA]

autor tekstu:MMit  Źródło:forsal.pl
15 czerwca 2019 godz: 07:43 | Aktualizacja: 2019-06-17 12:54:04.510673+02

Oto roboty, których pracę może zaprogramować praktycznie każdy. Bezpieczne, proste i relatywnie tanie – coboty to odpowiedź na wyzwania w zmieniającej się produkcji przemysłowej.

1/8
Czym są coboty? To roboty współpracujące, przystosowane do współpracy z człowiekiem – można pracować z nimi na tej samej przestrzeni, nie obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Nazwa „cobot” pochodzi od angielskiego collaborative robot. Narzędzia te różnią się od tradycyjnych robotów przemysłowych tym, że są mobilne i modułowe – pracownik sam może dostosować ich pracę do swoich potrzeb. Ich kompaktowość, elastyczność i względnie lekka waga (są o ok. 40 proc. lżejsze od tradycyjnych odpowiedników) pozwala na wszechstronne wykorzystanie.
statystyki

Komentarze (7)

 • gostom(2019-06-15 08:19) Zgłoś naruszenie 85

  Wśród głównych barier wpływających na rozwój innowacji w polskich firmach jest utrudnienie i brak odpowiednich zasobów i oczywiście czynnik ludzki. To z tego powodu Polacy boją się swojej pracy. Często brakuje im odwagi podejmowania odważnych decyzji. Oni wolą czekać na gotowe rozwiązania, które zostały przetestowane przez innych, A nie własne pomysły i zaryzykować inwestując w przyszłość. Kolejna przeszkoda na szybki Rozwój to także brak wystarczająco wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników w Polsce. Brak Poziomu, który byłby w stanie podejmować śmiałe decyzje inwestycyjne. Nowoczesne technologie są dla Polaka magią aby te same z powodzeniem i odpowiednim wykorzystaniem opracować lub wprowadzić do produkcji.Teren, który zdecydowanie wymaga poprawy w szkoleniu przyszłych pracowników, w tym ścisła współpraca między firmami i instytucjami szkolnictwa wyższego na Uniwersytetach ale też nai Szkołach zawodowych. Ważne jest szkolenie menedżerów z umiejętnościami odpowiadającymi potrzebom czwartej (4.0) rewolucji przemysłowej. To nie tylko określa kierunki i możliwości rozwoju poszczególnych firm, ale także ogólny zasięg rewolucji technologicznej w polskim zacofanym przemyśle. No i pod koniec jeszcze dodam. ze styl życia Polaka i jego nienasycony konsum na koszt innych społeczeństw hamuje rozwój. est brak kasy na wielkie inwestycje.To chyba Niemcy będą Wam budować fabryki przyszłości, Jak zawsze,,,!

  Odpowiedz
 • taki wsch styl(2019-06-17 23:15) Zgłoś naruszenie 47

  Polacy niczego ważnego nie wynaleźli a także mało ważnego jak np długopis, czy pralka, odkurzacz, no co takiego? A to z powodu wyjątkowego konserwatyzmu umysłowego. Dzisiaj on jest pogłębiamy i nawet doszedł do władzy, a wiec będzie tylko gorzej.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Terminator(2019-06-17 13:33) Zgłoś naruszenie 24

  Bardziej originalny tytuł: roboty zastąpią człowieka w pracy za 20-30 lat.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pieniadze ,pieniadze ,pieniadze pie..........(2019-06-19 18:21) Zgłoś naruszenie 00

  Jak sie to ma do podwyzszania wieku emerytalnego. Kto chce sie nachapac.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze