Czaputowicz: Orzeczenie TSUE nie będzie miało praktycznego znaczenia w Polsce

autor tekstu:Źródło:PAP
24 czerwca 2019 godz: 20:08 | Aktualizacja: 2019-06-24 20:08:51.910226+02Powrót do artykułu »

Poniedziałkowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE nie będzie miało praktycznego znaczenia w Polsce; dostosowaliśmy się już do tymczasowego orzeczenia - tak szef MSZ Jacek Czaputowicz odniósł się do orzeczenia TSUE ws. przepisów dot. obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów SN i NSA.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Jacek Czaputowicz
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Jacek Czaputowicz
statystyki

Komentarze (3)

 • baba ze wsi(2019-06-24 20:21) Zgłoś naruszenie 1100

  Innymi słowy wyrok TSUE jest tyle wart co zeszłoroczny śnieg ! Będzie orka sądów i kasty tuż po jesiennych wyborach ! To już zapowiedział prezes Kaczyński, oraz prezydent Duda !

  Odpowiedz
 • MLODY OFICER(2019-06-25 07:04) Zgłoś naruszenie 30

  Polska z postkomunistycznym aparatem sedziowskim z korzeniami z najgorszych czasow stalinowskich nigdy nie bedzie w pelni suwerenna- lewactwo z ue zdaje sobie z tego sprawe i gra na nasze oslabienie-gospodarczo jestesmy tygrysem europy wedle calej reszty gdzie jest stagnacja badz zerowy wzrost wiec trzeba jakas klode pod nigi DZIELNYM POLAKOM rzucic

  Odpowiedz
 • stoik(2019-06-24 23:48) Zgłoś naruszenie 20

  przede wszystkim należy protestować i dążyć do zaprzestania łamania prawa przez TSUE. Albo regulacje dotyczące sądownictwa i sędziów jest wykluczone z Traktatu Lizbońskiego, albo zrzekliśmy się suwerenności w tym względzie. To skandal!! art. 19 nie dotyczy możliwości prawnej regulacji wieku orzekania przez sędziów, ale dyskryminacje ze względu na płeć, wiek, itp... a to jest zupełnie co innego. Dziwnie wyrok TK pod przewodzeniem tow. Safjana zatwierdzał jako zgodną z Konstytucją możliwość ograniczenia wieku orzekania przez sędziów, lub przenoszenia do innego sądu... Teraz już tego nie można czynić?? Tow. Safjan, masz słabych przeciwników... bo mocniejsi zmiażdżyliby Pana na miazgę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze