Sędziowie podlegli politycznie. Rzecznicy dyscyplinarni ścigają za brak politycznego podporządkowania

autor tekstu:Małgorzata Kryszkiewicz  Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
09 lipca 2019 godz: 19:33 | Aktualizacja: 2019-07-09 19:34:38.621464+02Powrót do artykułu »

Wprowadzony w 2018 r. nowy system dyscyplinarny wykorzystywany jest do politycznego podporządkowywania orzekających. Tak twierdzi największe stowarzyszenie sędziów.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
Postępowanie dyscyplinarne - co się zmieniło
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: Dziennik Gazeta Prawna
Postępowanie dyscyplinarne, co się zmieniło
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • kasta trzyma się mocno(2019-07-09 20:20) Zgłoś naruszenie 1095

  Sędziowie brylujący w komercyjnych mediach i podpisujący polityczne apele łamią konstytucję

  Odpowiedz
 • cyt(2019-07-09 19:57) Zgłoś naruszenie 463

  Sędziowie sa politycznie podlegli POKO i trzeba to zienić

  Odpowiedz
 • kiedy kiedy kiedy(2019-07-10 08:20) Zgłoś naruszenie 20

  Kiedy ławy przysięgłych będą w każdym sądzie, kiedy będzie nagrywanie każdej sprawy na nośniki elektroniczne, kiedy to sędziami przestaną być ludzie doświadczenia życiowego mający poniżej 35 lat.

  Odpowiedz
 • Hamrock(2019-07-10 07:22) Zgłoś naruszenie 20

  Czyli poprzednio sędziów od dyscypliny powoływali sami sędziowie. W sumie nieźle - np. taki prezes Apelacji w Krakowie mógł był zostać także tym od dyscypliny i jeszcze lepiej zamiatać co trzeba pod dywan. Standardowo w publikacji autorki brakuje odniesienia do rozwiązań poza Polską. I standardowo Forsal stosuje manipulację tytułem - "Jak rzecznicy dyscyplinarni szykanują pracę sędziów". Dopiero niżej jest, że to twierdzenie stowarzyszenia sędziów wrogiego po prostu reformie sądownictwa i MS w szczególności. W tekście są sucho wskazane zarzuty wobec niektórych sędziów bez nawet odesłania do jakiegokolwiek szczegółu. I tak np. - jak sędzia jest na L4 to niech nie udaje, że na nim nie jest i nie wykorzystuje tego czasu na delegacje nakierowane na antyrządowe lub przeciwko komukolwiek skierowane nawalanki. Jak sędzia ma mieszkanie to niech nie bierze zapomogi czy pożyczki jakby go nie miał. Oczywistości w postaci problemów z bezstronnością, kradzieżami, pijaństwem, nieobyczajnymi zachowaniami, załatwiactwem itp. rzeczy nie chce się już nawet komentować. Normalny człowiek wie, że tak być nie powinno a sędziom trzeba to literalnie i kazuistycznie wypisywać? Żenujące jest twierdzenie, że sędzia nie może być wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka - czyńcie sędziowe tak dalej a prawdziwą biedę załatwi wam nie PiS, a ci młodzi sędziowie lub jeszcze nie sędziowie, których angaż teraz blokują persony w rodzaju sędziego Żurka i podobnych indywiduuów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze