Światowej sławy przedsiębiorcy urodzeni w Polsce (ZDJĘCIA)

autor tekstu:AD  Źródło:forsal.pl
16 kwietnia 2012 godz: 05:44 | Aktualizacja: 2012-12-25 22:48:51.447481+01

Polski duch przedsiębiorczości wyniósł na szczyty wiele światowej sławy osobistości. Max Factor, Warner Bros., czy Helena Rubinstein - wszystkie te wielkie biznesowe imperia mają swoje korzenie nad Wisłą. Ich założyciele urodzili się i dorastali w Polsce. Przedstawiamy sześciu wielkich przedsiębiorców związanych z naszą ojczyzną.

Bawełniane patyczki
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Mało kto zdaje sobie sprawę, że popularne patyczki do uszu to wynalazek urodzonego w 1892 r. w Warszawie Leo Gerstenzanga. Wywodzący się z żydowskiej rodziny Gerstenzang bardzo szybko (1912 r.) wyemigrował z Polski do Chicago, a w 1919 rok otrzymał amerykańskie obywatelstwo. W 1923 r. stworzył patyczki do uszu i nazwał je „Baby Gays”. Chcą rozpocząć sprzedaż swojego wynalazku na rynku, powołał do życia spółkę Leo Gerstenzang Infant Novelty Company. Po zmianie nazwy na „Q-Tips”, patyczki te stały się jednymi z najlepiej sprzedających się markowych produktów na świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze