Polska energetyka to wciąż przede wszystkim węgiel brunatny i węgiel kamienny. Energia elektryczna uzyskana z tych surowców w 2012 roku stanowiła 88,6 proc. całej energii wyprodukowanej w Polsce.
W tym roku Niemcy wyprzedziły Norwegię pod względem sprzedaży w pełni elektrycznych samochodów. To pierwszy taki przypadek od co najmniej 2010 r., kiedy na rynku zadebiutował Nissan Leaf.
Konstrukcja nowego mostu w Warszawie jest już prawie gotowa. Według wstępnego scenariusza połowa szerokości przeprawy może być oddana jeszcze latem przyszłego roku.
Bondzel(2017-10-27 09:54) Zgłoś naruszenie 349
Wszystkie te elektrownie powstały w dekadzie Gierka gdyby nie on siedzielibysmy dziś przy swieczkach
OdpowiedzPablo(2016-08-20 01:37) Zgłoś naruszenie 209
Pracuje na budowie elektrowni Jaworzno i pod 3 podwykonawcą . To pomyślcie sobie Oki najpierw zarobi pierwszy wykkonawca a ile ja zarabiając jedynie 14 zł na godzinę przy zalewania żelm-betu . Takie mamy państwo niestety .
Pokaż odpowiedzi (1)OdpowiedzTomek(2018-11-19 08:51) Zgłoś naruszenie 24
A co ma państwo do tego, że Ty pracujesz pod 3 podwykonawcą ?
E.R. L(2016-06-03 06:09) Zgłoś naruszenie 1418
W czyich rekach sa polskie elektrownie , ktore zawyzaja rachunki za prad i instaluja wadliwe liczniki napedzajace liczniki! Dlaczego o tym nie piszza media dlaczego TV klamie! Ludzie obudzcie sie! Oni zmieniaja domy i ,buduja sobie palace! A my w koncu zostaniemy pozbawieni pradu i wrcimy do lampy naftowej i ogniska!
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedznadachu(2017-03-15 10:43) Zgłoś naruszenie 31
E.R. L, mylisz sprzedawców energii, operatorów systemów dystrybucyjnych i wytwórców energii (elektrownie). Każdą z tych rzeczy zajmuje się kto inny! Elektrownie wytwarzają prąd, który następnie operatorzy systemów dystrybucyjnych przesyłają do Twojego domu, do zakładów pracy, do latarni ulicznych itd. Natomiast Ty jako Odbiorca energii zawierasz umowę ze Sprzedawcą energii, który oferuje Ci jakąś tam cenę za zakupioną przez Ciebie energię. Sprzedawcę możesz wybrać, jest ich wielu - są wśród nich firmy małe i duże, polskie i zagraniczne, znane i mniej znane. Każdy z tych sprzedawców ma podpisaną umowę z elektrownią, żeby od niej odkupować duże ilości energii po umówionej cenie, dlatego może potem ten sprzedawca sprzedać część tej energii Tobie, Twojemu sąsiadowi, czy Twojemu pracodawcy. Oprócz tego ktoś musi zapłacić też firmie, która jest właścicielem linii elektroenergetycznych, za przesłanie kupionej przez Ciebie energii od elektrowni do Twojego domu po jej kablach. Jeśli ze sprzedawcą masz zawartą umowę kompleksową to sprzedawca zapłaci za przesył firmie przesyłającej energię, czyli operatorowi systemu dystrybucyjnego, a Tobie koszty tego przesyłu doliczy do faktury za sprzedaż energii. Jeśli masz umowę ze sprzedawcą wyłącznie na sprzedaże energii, to za zapłacisz temu sprzedawcy tylko za zużytą przez siebie energię, a za przesył tej energii musisz zapłacić oddzielnie operatorowi systemu dystrybucyjnego, po kablach którego przesłano Ci tą energię do domu. Operator systemu dystrybucyjnego odpowiada też za odczytywanie liczników i przekazywanie informacji o ilości zużytej przez Ciebie energii do sprzedawcy, żeby wiedział na jaką kwotę wystawić Ci fakturę.
REK(2019-03-15 15:30) Zgłoś naruszenie 45
Ty się coesz że robotę masz
Odpowiedzpika(2019-05-28 15:20) Zgłoś naruszenie 20
*****
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzpika(2019-05-28 15:20) Zgłoś naruszenie 01
eh bez sensu