Przestępcy przejmują nasze konta bankowe. Jak zabezpieczyć się przed phishingiem?

autor tekstu:Daniel Maikowski  Źródło:forsal.pl
08 września 2014 godz: 05:30 | Aktualizacja: 2014-09-27 14:11:15.341912+02

Z danych firmy analitycznej EMC wynika, że tylko w 2013 roku na świecie doszło do ponad 450 tys. ataków phishingowych, a wywołane przez nie straty sięgają 6 miliardów dolarów. W ostatnim czasie celem ataków cyberprzestępców coraz częściej stają się klienci największych polskich banków.

1/9
Phishing
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Czym jest phishing?
Phishing polega na wyłudzaniu poufnych informacji (np. haseł) przez cyberprzestępców, którzy podszywają się pod zaufaną osobę lub instytucję (np. bank). Ofiara ataku otrzymuje e-mail, w którym proszona jest o zalogowanie się na swoje konto bankowości mobilnej. Następnie – po kliknięciu w link dołączony do maila – internauta trafia na spreparowaną stronę swojego banku. Wszelkie informacje wprowadzone na takiej stronie automatycznie trafiają do cyberprzestępcy.

W ostatnich miesiącach phishing zbiera prawdziwe żniwo. Na ataki tego typu narażeni są przede wszystkim internauci korzystający z bankowości elektronicznej. To właśnie informacje bankowe (kody PIN, numery kart kredytowych, dane logowania) wydają się być najcenniejsze z punktu widzenia cyberprzestępców. Jak obronić się przed phishingiem? Prezentujemy siedem wskazówek, które mogą okazać się niezwykle przydatne w walce z cyberprzestępcami.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze