Nie tylko pieniądze się liczą. 4 zaskakujące fakty na temat motywacji pracowników

autor tekstu:Źródło:Inne
07 lutego 2015 godz: 09:00 | Aktualizacja: 2015-04-22 08:02:05.331549+02

Programy motywacyjne i zachęty finansowe, choć niezbędne w każdej firmie, wystarczą na krótko. Wciąż istnieje kilka faktów dotyczących motywacji, które przynajmniej po części, pozostają mało znane.

1/5
Nagroda, zachęta
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Motywacja - klucz do sukcesu
Według wielu osób kluczowym czynnikiem sukcesu jest motywacja. „Motywacja, czyli chęć i siła do działania. Wysoka sprawia, że wytrwale dążymy do osiągnięcia celu, jesteśmy bardziej kreatywni, wydajni i chętni do pracy. Niska z kolei powoduje, że nie podejmujemy wyzwań, a zadania realizujemy byle jak i bez zaangażowania” – wyjaśnia Piotr Dziedzic, dyrektor w firmie doradztwa personalnego PagePersonnel. Dlatego w wielu przedsiębiorstwach odnoszących sukcesy rynkowe integralną częścią kultury organizacyjnej jest konieczność motywowania zespołu oraz zarządzanie ludźmi oparte na szacunku.
statystyki

Komentarze (5)

 • abażur(2015-02-07 13:07) Zgłoś naruszenie 00

  Na pewno nie tylko pieniądze się liczą, ale one są najważniejsze! Motywacja stosowana przez kierowników jest skuteczna, ale tylko, gdy idą za tym konkretne wypłaty. Co mi po tym, że szef mnie pochwali, jeśli nie stać mnie na wyjście do kina czy restauracji. I z drugiej strony - jeśli mnie gani, i rzeczywiście słabo pracuję, to mogę się poprawić. Ale jeżeli uważam, że wykonuję dobrze swoją pracę, to zamiast skupić się na niej, zacznę rozglądać się za czymś innym.

  Odpowiedz
 • DASDASAD(2015-02-07 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  Stałe, powtarzające się impulsy przyzwyczajają nas do otrzymywanych zachęt. Powodują, że nie traktujemy ich jak wyróżnienia, a raczej jako nieodłączny element pracy. Coś naturalnego, co się nam należy.
  GÓRNIKU PRZECZYTAJ TE KILKA ZDAŃ POWYŻEJ !!!

  Odpowiedz
 • JASIO(2015-02-07 23:50) Zgłoś naruszenie 00

  Czemu ludzie muszą być traktowani jak małpy? Najskuteczniejszą pochwałą jest premia uznaniowa, ale to nie zawsze muszą być pieniądze. Wyróżnieniem może być skierowanie na kurs, czy inne szkolenie, bądź praktykę . Dbałość o pracownika, powinna być połączona z dbałością o interes firmy. To wzmacnia poczucie odpowiedzialności i generuje potrzebę wzrostu autorytetu u pracownika. Czy zawsze musi być łopatologia ?

  Odpowiedz
 • heartz(2015-03-07 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie wymienione elementy się liczą ale tylko wtedy, gdy pensja jest na odpowiednim poziomie, inaczej to bajka dla głodnych.

  Odpowiedz
 • gość(2015-03-07 23:27) Zgłoś naruszenie 00

  Fajnie się pracuje jak atmosfera jest fajna:)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze