Wakacje w Grecji: 5 rad dla turysty, gdy banki i bankomat są nieczynne

autor tekstu:Hubert Rabiega  Źródło:gazetaprawna.pl
01 lipca 2015 godz: 10:00 | Aktualizacja: 2015-07-01 10:09:26.101093+02

Finansowe tarapaty słonecznej Grecji oznaczają kłopoty nie tylko dla mieszkańców Pireusu czy Aten, ale z czasem także dla przebywających tam turystów. Limitowany dostęp do bankomatów czy płatności kartą może się przydarzyć nie tylko w Atenach. Jak sobie radzić?

1/5
Grecja
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
Wakacje w Grecji i nieczynne banki? 5 wskazówek dla turystów
Ostrzeżenia dla podróżujących polskiego MSZ

Zanim wyruszymy w podróż samolotem, samochodem lub innym środkiem lokomocji warto poświęcić chwilę i zajrzeć do oficjalnych komunikatów, które cały czas publikowane są na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

MSZ stosuje 4-stopniową skalę ostrzegawczą. Obecna sytuacja w Atenach została przez polskie służby dyplomatyczne oceniona najlżejszym stopniem (zielonym) "Zachowaj zwykłą ostrożność". Jednocześnie zalecane jest posiadanie większej ilości gotówki i śledzenie bieżących doniesień prasowych.

Zobacz najnowsze ostrzeżenia polskiego MSZ>>
statystyki

Komentarze (1)

  • Bi(2015-07-06 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak podaje tv, Grecy na Krecie już pozbawili gotówki turystów polskich, którzy - stosownie do rad oficjeli, dziennikarzy i biur turystycznych - zabrali ze sobą euro na wczasy.
    Obrobiono z pieniędzy (bez włamania!) bagaże kilkudziesięciu osób pod ich nieobecność w pokojach. Więc nie radzcie by jechać z gotówką, lecz w ogóle nie jechać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze