Polsce nie grozi powtórka z Grecji

autor tekstu:Ignacy Morawski  Źródło:obserwatorfinansowy.pl
17 lipca 2015 godz: 05:25Powrót do artykułu »

Pojawiają się ostrzeżenia, że zła polityka gospodarcza może zaprowadzić nas do scenariusza greckiego. Polska i Grecja to jednak kompletnie inne ligi pod względem stabilności makroekonomicznej.

World Governance Indicators - ranking percentylowy
statystyki

Komentarze (5)

 • krytycznie1(2015-07-18 02:10) Zgłoś naruszenie 00

  przestałem czytać w momencie kiedy uświadomiłem sobie, że autor mi wmawia, że kraj w którym systematycznie od 25 lat 'wygasza' się przemysł podąża za jakąś modą na tenże przemysł.

  Odpowiedz
 • Alek(2015-07-17 13:19) Zgłoś naruszenie 00

  Chwila, chwila. Nie grozi dopoki PO jest u wladzy. Jak do wladzy dojdzie partia Jaroslawa Zbawcy to bedziemy mieli druga grecje jak w banku.

  Odpowiedz
 • Karol(2015-07-17 14:06) Zgłoś naruszenie 00

  panstwa, ktore utracaly niepodleglosc maja jakich mentalnosciowy problem, uniemozliwiajacy im tworzyc struktury silnego panstwa, autentyczna praworzadnosc i zdolnosc do wlasciwych reform w pore, tzn. zanim nastapi katastrofa.
  Sens tych reform jest zawsze ten sam i polega na umiejetnosci walki z nieuzasadnionymi przywilejami jednych kosztem innych, wynikajacymi z redystrybucyjnej roli panstwa.
  Roznice majatkowe wynikajace z przejrzystej gry rynkowej, polegajace na zroznicowaniu potencjalu tworczego, musza byc akceptowane jako nabyte prawa wlasnosci, oczywiscie po uwzglednieniu akceptowanego systemu podatkowego, gdyz nie sa przywilejami ale efektem pracy lub gotowosci do ryzyka.
  Mentalnosc polska jest bardzo podobna do greckiej odnosnie zaniechiwania reform, a roznica polega obecnie na tym, ze mamy wlasna walute, ktora mozemy dowolnie psuc bez obawy utraty konkurencyjnosci.

  Odpowiedz
 • darck(2015-07-17 23:58) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiem o co autorowi chodziło z tą Finlandią, która jedyna obok Irlandii dołączyła do elity Europy. Przecież Finlandia od 100 lat ma PKB/osobę zbliżone do niemieckiego:
  https://www.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_pcap_cd&idim=country:FIN:NOR:SWE&hl=en&dl=en#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_pcap_cd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:FIN:DEU&ifdim=region&hl=en_US&dl=en&ind=false

  Odpowiedz
 • ondel(2016-10-11 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  Polska ma się dobrze. Kolekcjonerskie prawa jazdy także. Sprawdź: fastidcard com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze