PiS o sprzedaży PKP Energetyka: "Obcy kapitał będzie mieć kontrolę nad transportem kolejowym"

autor tekstu:Źródło:IAR
23 lipca 2015 godz: 13:12Powrót do artykułu »

PiS sprzeciwia się sprzedaży PKP Energetyka. PKP S.A. podpisała przedwstępną umowę o sprzedaży tej spółki funduszowi CVC Capital Partners.

statystyki

Komentarze (7)

 • ert(2015-07-23 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  Jedne Solidaruchy sprzedają, inne protestują, a jeszcze inne czekają czy nie będzie rozkazu palić opon i burzyć porządku publicznego, np... Finis Poloniae

  Odpowiedz
 • asd22(2015-07-23 13:38) Zgłoś naruszenie 00

  Aha, czyli sprzedać spółkę inwestorowi zza granicy z którym nie będzie można robić układów i układzików: żle
  Sprzedać społkę inwestorowi z Polski z którym można robić układy i dymać obywatelów: dobrze.
  Z tego co przeczytałem wynika jeszcze, że nasze Państwo w takim razie w ogóle nie ma konroli nad niczym, są tylko same układy pomiędzy kolegami, które nami sterują. Kontrolę tą tracą jak przychodzi ktoś obcy.

  Odpowiedz
 • Albert(2015-07-23 14:19) Zgłoś naruszenie 00

  Ci jak zwykle swoje, przecież ta transakcja bardzo możliwe, że będzie mieć pozytywne skutki dla polskiej gospodarki. Spółka, która miała dług zostanie dofinansowana i będzie mogła poprawić infrastrukturę. PKP pieniądze ze sprzedaży będzie miała na inwestycje. Już się piszę o tym, że kupią pociągi polskiej produkcji, więc Polacy będą mieli miejsca pracy. Myślenie PiS, że nieważne, że źle działa byle było polskie uważam za błędne.

  Odpowiedz
 • emigrant(2015-07-23 17:50) Zgłoś naruszenie 00

  Proszę napisać, że to niemiecka firma a nie tylko "obcy kapitał" lub "fundusz zagraniczny". Mieszkam w Niemczech i mam pewne porównania. Wydaje mi się, że następne będzie PKP Cargo (Niemcy mają swojego przewoźnika który wykupuje w innych krajach). To czysty biznes, oni zapomnieli już, co było 65 lat temu a jedynie wiedzą o 2 rzeczach:
  1. Mamy najniższą wydajność pracy w UE - czyli eldorado dla Niemieckich biznesmenów (Wiem co mówię bo widzę jak Szef pcha się do nas ze swoimi firemkami).
  2. 90% produktów koncernów niemieckich sprzedaje się po obu stronach Odry po tej samej cenie. Droższe są jedynie rzeczy produkowane lokalnie, i żywność nieprzetworzona - akurat mieszkam w Landzie bardziej rolniczym więc również widzę jak ludzie żyją.

  Ciągle szukam ofert pracy w Polsce, mam nadzieję, że wrócę do Domu. Pozdrawiam, emigrant.

  Odpowiedz
 • Alek(2015-07-23 22:02) Zgłoś naruszenie 00

  Czego sie pienicie. Zlapiecie wladzuchne to transakcje cofniecie. (A moze ... nie)

  Odpowiedz
 • FK_(2015-07-23 22:24) Zgłoś naruszenie 00

  a ja to widze z innej strony...
  Prywatna firma widzi potencjal w PKP energetyce, ktorego widac wykorzystac nie potrafia managerowie z... nadania?

  Odpowiedz
 • PB(2015-08-02 23:09) Zgłoś naruszenie 00

  Gratulacje dla PKP, że zdecydowała się na odważny ruch wyłonienia partnera finansowego, choć pewnie temperatura dyskusji wokół PKP Energetyka zaskoczyła także sprzedającego. Gratulacje dla CVC, który nie przestraszył się, że odpadnie z gry z powodów politycznych i odważnie przelicytował podmioty branżowe, które teoretycznie mają większe efekty synergii. Trzymam kciuki za PKP Energetykę, by wejście nowego inwestora zmieniło spółkę na lepsze. I za inwestorów finansowych, by nie przestraszyli się populistycznej debaty wokół tej prywatyzacji i by PKP Energetyka dała zielone światło dla kolejnych tego typu transakcji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze