Co pozostawił po sobie dla potomności? Pozabiznesowa działalność Jana Kulczyka

autor tekstu:K.B.  Źródło:forsal.pl
29 lipca 2015 godz: 11:48 | Aktualizacja: 2015-11-01 10:22:20.243238+01

Filantrop, działacz na rzecz ekologii i konfrater zakonu Paulinów. Jan Kulczyk zajmował się nie tylko biznesem.

1/6
Członek rady dyrektorów Międzynarodowego Zielonego Krzyża
Od czerwca 2006 roku Jan Kulczyk zasiadał w Radzie Dyrektorów Green Cross International. Organizacja działa już od 22 lat na rzecz ochrony środowiska naturalnego i walki z biedą. Wśród sukcesów organizacji wymienić można utylizację 50 ton broni chemicznej, zapewnienie dostępu do wody pitnej mieszkańcom Ghaby i Boliwii oraz objęcie miliona dzieci programem edukacji.

Od 6 października 2007 roku Jan Kulczyk był przewodniczącym rady dyrektorów organizacji. Działalność organizacji wspierają między innymi Robert Bedford, Leonardo di Caprio i Penelope Cruz.
statystyki

Komentarze (9)

 • JJ(2015-11-01 18:47) Zgłoś naruszenie 50

  O zmarlych nie mowi sie zle, ale o Kulczyku zbyt wiele dobrego powiedziec nie mozna - szczegolnie po ujawnionych nagraniach, zeznaniach mafiozow i dowodach u nich znalezionych. Wiele wskazuje na to, ze osoby takie jak Kulczyk stanowia w Polsce wierzcholek mafii i bandyckiego lancucha pokarmowego.

  Odpowiedz
 • Polak(2015-09-03 11:02) Zgłoś naruszenie 41

  Tak te organizacje promowały te kraje Europy Środkowej , że wszystkie borykają się z długami , chociaż całe majątki swoje wysprzedały. Widać gdzie teraz chcą się osiedlać emigrujący z Syrii i innych krajów.

  Odpowiedz
 • Antoni(2015-07-29 15:52) Zgłoś naruszenie 30

  " Wśród konfratrów znajdują się między innymi król Kazimierz Jagiellończyk, pisarz Henryk Sienkiewicz, ojciec Tadeusz Rydzyk, były prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski "
  Odleciałem . To jest towarzystwo !!
  Dyrektor , doktor n,t. I Jagiellończyk !!!

  Odpowiedz
 • oko(2015-11-01 11:33) Zgłoś naruszenie 33

  Wyrazy współczucia dla rodziny Pana Kulczyka. Niech spoczywa w spokoju.
  Jako obywatel chciałbym aby media w Polsce promowały i stawiały jako wzór przedsiębiorców osoby, które zbudowały firmy dzięki własnej pracy, pomysłowi, determinacji. Takich osób jest dużo w Polsce.

  Pan Kulczyk talent zapewne posiadał do interesów. Natomiast tak naprawdę nie zbudował żadnego przedsiębiorstwa. Majątek pomnożył na pośrednictwie w sprzedaży państwowych firm obcym inwestorom czyli bazował na koneksjach politycznych i prowizji od sprzedaży narodowego majątku. TP SA, Autostrady, Tyskie, Ciech. Wszędzie tanio kupione od narodu i sprzedane obcemu kapitałowi po skasowaniu prowizji. Taki polski oligarcha. Firma zarejestrowana w Luksemburgu, tak (nie)płacone podatki od zysków z wyprzedaży majątku.
  Niewiele Polska ma korzyści z takich biznesmenów.

  Odpowiedz
 • Barbara(2015-07-29 18:01) Zgłoś naruszenie 21

  Wyrazy współczucia dla rodziny

  Odpowiedz
 • Alek(2015-07-29 13:13) Zgłoś naruszenie 21

  U W A G A ! ! ! ! ! !

  Juz od pewnego czasu PiS spekuluje na gieldzie uzywajac politycznych deklaracji !!!

  Odpowiedz
 • Domi(2015-07-29 19:48) Zgłoś naruszenie 13

  Niesamowity człowiek. Będzie nam go brakowało...

  Odpowiedz
 • Antoni(2015-07-29 16:06) Zgłoś naruszenie 11

  @ Alek - co Ty piszesz . To nie jest prawda . To że Błaszczak coś bredzi o tym że KGHiM płaci jakiś podatek to dziennikarska ściema . KGHiM nie ma prawa żadnych podatków płacić . Przecież ten podatek pójdzie dla klasy robotniczo - związkowej która więcej wyda pieniędzy na rynek . Wzrosną obroty i dzięki temu ja będę miał skrócona kolejkę do lekarza.

  Odpowiedz
 • ert(2015-11-01 14:54) Zgłoś naruszenie 10

  @ 7: oko
  ...i gwoli uzupełnienia: o jego koneksjach, za Komuny, świadczy pierwszy /ponoć/ biznes który zrobił: sprzedawał za granicę polska pastę BHP - była znakomitej jakości - jeżeli ówczesne zachodnie podobne były do dzisiejszej polskiej /fatalna jakość w kolorowym opakowaniu/ to nietrudno było znaleźć nabywców - kosztem rynku polskiego naturalnie. Podobnie zresztą było i jest z Muchozolem np...młodzież tego nie wie, bo i skąd: za Komuny Muchozol był w niepozornym opakowaniu...ale w pokoju wystarczyło na 1/2 sek psiknąć i za minutę wszystkie muchy wierzgały na podłodze...dzisiaj trzeba pół pięknego pojemnika wypsikać, żeby dalej fruwały...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze